Hotel Bristol sprzedany za 19,5 mln euro

Orbis zawarł umowę sprzedaży prawa użytkowania wieczystego działki i prawa własności budynku hotelu Bristol w Warszawie za 19,5 mln euro netto - poinformowała spółka w komunikacie.

Umowa sprzedaży nieruchomości została zawarta pomiędzy Orbisem a spółką Rosmarinum Investments, powiązaną kapitałowo z Royal Starman Bristol, który jest aktualnym dzierżawcą nieruchomości.

Podpisanie umowy uwieńczyło negocjacje, poprzedzone niezależną wyceną nieruchomości przez uznanego międzynarodowego doradcę.

"Zawarta umowa sprzedaży jest wynikiem kontynuacji strategii Orbis S.A., mającej na celu restrukturyzację portfela nieruchomości. Przeprowadzone analizy wykazały wyższą ekonomiczną efektywność sprzedaży hotelu Bristol niż pozostania w umowie dzierżawy obowiązującej do 2020 r." - podano w komunikacie.

"Środki uzyskane ze sprzedaży zostaną zainwestowane m.in. w rozwój hoteli ekonomicznych, w tym na wznowienie i dokończenie budowy nowych, zlokalizowanych na strategicznych dla Orbis S.A. rynkach, takich jak Warszawa i Kraków" - dodano.

Hotel Bristol, usytuowany przy ul. Krakowskie Przedmieście w Warszawie, posiada 205 pokoi oraz sale restauracyjne i konferencyjne.

W 1990 roku Orbis zawarł z poprzednikiem Royal Starman Bristol sp. z o.o. umowę spółki joint venture, która zainwestowała w odnowienie obiektu, podpisując następnie z Orbisem umowę dzierżawy na 30 lat. Równocześnie spółka joint venture zawarła umowę na zarządzanie hotelem z brytyjskim

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *