Warszawa: pierwszy Holiday Inn Express, drugi Best Western

Pierwszy hotel 3-gwiazdkowej marki Holiday Inn Express w Warszawie powstanie w kompleksie Poleczki Business Park. Otwarcie hotelu ze 124 pokojami planowane jest jesienią 2012 roku. W tej samej okolicy ruszył właśnie 3-gwiazdkowy Puławska Residence ze 197 pokojami. Z kolei pod marką Best Western zaczął działać kolejny, po Felixie, hotel sieci PUHIT – Portos z 225 pokojami.

 

Po trzech latach zastoju na warszawskim rynku hotelarskim, gdy otwarto tylko jeden 3-gwiazdkowy hotel sieci DeSilva, w ciągu najbliższych dwóch lat planowane jest otwarcie ok. 15 nowych obiektów. Zaczęło się od zmian na rynku już istniejących obiektów: w marcu do sieci Best Western wszedł hotel Felix na Pradze, w czerwcu markę Kyriad Prestige zastąpił pierwszy w Polsce obiekt sieci Golden Tulip, a w sierpniu sprzedany został hotel Sobieski, który od jesieni działał będzie pod marką Radisson Blu. 1 września do sieci Best Western wszedł drugi 3-gwiazdkowy hotel PUHIT-u – Portos na Mokotowie. Tego samego dnia hotelarska spółka deweloperska Polish Hotel Company, której udziałowcem jest portugalski bank Banco Espirito Santo de Investimento, ogłosiła podpisanie z InterContinental Hotels Group umowy franczyzowej na otwarcia hotelu Holiday Inn Express Warsaw Airport w kompleksie Poleczki Business Park w okolicach Okęcia. Budowa hotelu, w którym znajdą się 124 pokoje, dwie sale konferencyjne, bar i parking na 50 samochodów rozpoczęła się w sierpniu w ramach drugiej fazy realizacji największego centrum biznesowego w Polsce, w którego skład wejdzie kilkanaście budynków na terenie 14 hektarów. Od 2010 roku działają już dwa pierwsze biurowce, a cała inwestycja podzielona jest na sześć etapów do 2017 roku. Otwarcie Holiday Inn Express Warsaw Airport stanowi część długoterminowego planu wprowadzania marek InterContinental Hotels Group (oprócz HI Express, także Holiday Inn i luksusowa Crowne Plaza) na polski rynek przez Polish Hotel Company. PHC powstała w 2008 roku i już wówczas podpisała umowę z grupą InterContinental obejmującą „wiele projektów budowy hoteli w Warszawie i innych strategicznych miastach Polski”. Hotel w Poleczki Business Park to pierwszy projekt, który wszedł w fazę realizacji w ramach tej umowy. W Polsce działają obecnie cztery hotele Holiday Inn w Warszawie, Krakowie, Józefowie i Bydgoszczy, a w najbliższych miesiącach otwarty ma być kolejny w Łodzi. W Krakowie działa jak na razie jedyny hotel Holiday Inn Express, ekonomicznej marki w portfolio IHG. 1 września w sąsiedztwie kompleksu na Poleczki oficjalnie otwarto też Puławska Residence – condohotel o standardzie 3-gwiazdkowym należący do firmy deweloperskiej Arche. Większość ze 197 pokoi i apartamentów została wykupiona przez indywidualnych inwestorów, którzy następnie mają czerpać zyski z wynajmowania ich przez hotel. Pokoje w Puławska Residence wyposażone są m.in. w aneksy kuchenne, aby służyć biznesmenom z Poleczki Business Park do dłuższych pobytów. W hotelu znajdują się też cztery sale konferencyjne o łącznej pow. 490 mkw., Fitness Club, restauracja i parking podziemny na 104 samochody


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *