angelo w centrum biznesu

Katowice, jako stolica Górnego Śląska, przez lata kojarzyły się tylko z górnictwem i przemysłem ciężkim. Teraz miasto stara się przekształcić, z coraz lepszym skutkiem, w ważny ośrodek biznesowy. A otwarty w ubiegłym roku designerski angelo Hotel Katowice ma ambicję bycia najważniejszym hotelem biznesowym w tym regionie. Dlatego stworzył największe centrum konferencyjne i, jako jedyny na Górnym Śląsku, piętra executive.

angelo Hotel Katowice, którego operatorem jest Vienna International, to hotel biznesowo-konferencyjny w samym centrum Katowic, 500 m od Hali Sportowo-Widowiskowej Spodek i dworca PKP. Posiada 203 pokoje, restaurację Sunlight Jazz Bar i centrum konferencyjne składające się z 12 sal o powierzchni 1 350 mkw. Największa z nich może pomieścić 450 osób, a wszystkie razem 700. Wszystkie sale, co jest rzadkością, posiadają też dostęp do światła dziennego.


Wyjątkowość koncepcji angelo tkwi również w unikatowej kombinacji nowoczesnego designu, najnowszych technologii oraz wyrazistej kolorystyki. Koncepcja designerska zakładała wykorzystanie charakterystycznego zestawu kolorów – kombinacji głębokiej czerni, koralowej czerwieni oraz żółtych i białych odcieni, podkreślanych przez meble i akcesoria z Dalekiego Wschodu. – Tworząc angelo Hotel Katowice zwracaliśmy uwagę na każdy detal chcąc, żeby nasi goście czuli się w nim jak najlepiej. Staraliśmy się, aby wszystkie elementy, od wystroju wnętrz poprzez muzykę towarzyszącą posiłkom, gastronomię oraz ciekawą, ciągle rozwijaną ofertę, były starannie przemyślane – mówi Tomasz Piórkowski, dyrektor hotelu. – Dbałość o szczegóły przejawia się nie tylko w unikalnym designie hotelu, lecz również w wewnętrznych procedurach obsługi gości. Pragniemy, by każda odwiedzająca nas osoba, niezależnie od wieku czuła się u nas dobrze i swobodnie, w związku z czym wprowadziliśmy kilka udogodnień dla najmłodszych. W ramach programu „Dzieci VIP” każdy nocujący w angelo Hotel Katowice maluch może uczestniczyć wraz z rodzicami w procesie meldowania oraz dostaje misia, a wolny czas może spędzić w kids corner wśród zabawek i kolorowanek. Udostępniamy też wanienki i maty antypoślizgowe.


Restauracja Sunlight, jako pierwsza w regionie, wprowadziła technikę sous vide, w której to dania gotowane są przez dłuższy czas w niskiej temperaturze bez udziału tłuszczu, przez co potrawy duszą się we własnym sosie. – Dzięki temu są bardziej aromatyczne, delikatne, a przede wszystkim zdrowsze – podkreśla szef kuchni Piotr Nadolski. Wiedząc jak ważnym elementem jest śniadanie, hotel oferuje wcześnie wyjeżdżającym usługę „Early breakfast”, w której to goście już od 4. rano mają dostęp do śniadania kontynentalnego. – Kolejnym elementem wyróżniającym nasz serwis śniadaniowy jest kawa podawana do stolika. Bezpośredni kontakt gościa z kelnerem serwującym kawę pozwala nam uzyskać cenne uwagi i spostrzeżenia na przyszłość, a także daje nam szansę na realizację ich wszystkich porannych zachcianek – zaznacza Piotr Nadolski.angelo Hotel Katowice jako jedyny hotel w rejonie posiada piętra executive dla gości biznesowych. Piętra te wyposażone są w stanowiska komputerowe z dostępem do internetu, drukarki, stacji kawowej, barku ze świeżymi owocami oraz codzienną prasą międzynarodową. – Goście biznesowi skorzystać mogą również z usługi „Turndown service”, w której to pokój sprzątany jest dwukrotnie w ciągu dnia: rano i wczesnym wieczorem – dodaje Piórkowski. – Podczas drugiego sprzątania pokojowe przygotowują pokój do spania: zasłaniają okna oraz przygotowują łóżko. A po męczącym dniu można się zregenerować, czeka sauna i studio fitness, wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia kardio.


Angelo
Miasto: Katowice
Sieć: Vienna International
Kategoria przyznana: 4*
Liczba pokoi: 203 / Liczba miejsc noclegowych: 428
Liczba lokali gastronomicznych: 2 / Liczba miejsc
gastronomicznych: 220
Liczba sal konferencyjnych: 12 / Liczba miejsc w
salach konferencyjnych: 700
Liczba zatrudnionych: 78

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *