336 km dla dzieci od hoteli Radisson Blu i Prak Inn

Ośmioro pracowników polskich hoteli Park Inn i Radisson Blu pobiegło w 33. Maratonie Warszawskim. Pokonali łącznie 336 km i zebrali ponad 5,5 tysiąca złotych, które zostaną przeznaczone dla ciężko chorych dzieci z Fundacji Mam Marzenie. Tym samym zajęli drugie miejsce pod kątem kwoty zebranej na cel charytatywny.Jak co roku we wrześniu hotele z Rezidor Hotel Group w Polsce, w ramach swojego programu odpowiedzialnego biznesu wspierają tych, którzy najbardziej tego potrzebują. W tym roku ich pracownicy postanowili pójść krok dalej... a właściwie przebiec 42 km dalej. Ośmioro biegaczy-amatorów reprezentujących hotele Radisson Blu i Park Inn postanowiło przebiec swój pierwszy w życiu maraton. Wystartowali w 33. Maratonie Warszawskim. Cała ósemka ukończyła bieg, pokonując łącznie 336 km – czyli taką samą odległość jaka dzieli Warszawę i Gdańsk!„Naszym głównym celem nie był wynik, chociaż to wielkie osiągnięcie ukończyć maraton. Chcieliśmy przede wszystkim zebrać pieniądze dla Fundacji Mam Marzenie, która pomaga ciężko chorym dzieciom” – mówi Krzysztof Więsław, jeden z maratończyków, a także Regionalny Dyr. Ds. Finansowych na Europę Centralną w Grupie Rezidor. „Nasz cel zrealizowaliśmy z nawiązką, a co więcej, tylko grupa biegaczy w strojach Spartan zebrała na cel charytatywny więcej pieniędzy od nas. Pod tym kątem zajęliśmy drugie miejsce, ale cóż... wygląda na to, że nawet obecnie trudno jest dorównać Spartanom!” – dodaje.


„Maraton w Warszawie to do dla nas tylko pierwszy krok. Oprócz dalszego angażowania się w akcje pomocowe w przyszłym roku chcielibyśmy zebrać jeszcze większy zespół na XI Cracovia Marathon, a w przyszłości zdobyć tak zwaną Koronę Maratonów Polskich” – mówi Wojciech Liszka, maratończyk i sędzia koszykówki, a także Dyrektor Działu Sprzedaży i Marketingu w Radisson Blu Hotel Kraków.Założeniem biegaczy z grupy Rezidor było zdobycie 5000 Pln. Dzięki zaangażowaniu hoteli i ich partnerów biznesowych udało się osiągnąć kwotę 5540 Pln. Zebrane pieniądze spełnią być może nawet kilka marzeń ciężko chorych dzieci.Pomysł startu w 33. Maratonie Warszawskim wpisuje się w działania grupy Rezidor ”Odpowiedzialni w biznesie”. W tym roku akcja odbywa się pod wspólnym hasłem ”Hotele z sercem”. W czasie tego miesiąca hotele organizują działania na rzecz swoich społeczności lokalnych, a także zbierają fundusze dla międzynarodowej fundacji ”World Childhood”.


Z hoteli Park Inn i Radisson Blu w maratonie pobiegli:
Krzysztof Więsław, Wojciech Liszka, Andrzej Lejman, Krzysztof Woźniczko, Mariusz Konieczny, Agata Dobrowolska, Marek Ćwiek, Paweł Pluto-Prądziński.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *