Designerski andel’s Hotel Łódź w październiku będzie żył modą i designem

Hotel, jako oficjalny partner FashionPhilosophy Fashion Week Poland, będzie gościć czołowe postaci świata mody oraz wiele wydarzeń, takich jak pokaz mody Re-Act Fashion, gala ASP czy szkolenia Let Them Know. Odbędą się one na początku Tygodnia Mody – 26-27 października.


Oryginalna koncepcja architektoniczna oraz innowacyjne podejście do definicji hotelu sprawiło, że andel's Hotel Łódź po raz kolejny jest partnerem FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Jesienna edycja największego modowego eventu w Polsce odbędzie się w dniach 26-30 października, oczywiście w Łodzi. W hotelu andel's odbywa się kilka wydarzeń Tygodnia Mody: pokaz mody Re-Act Fashion, dyplomowa Gala ASP oraz szkolenia Let Them Know. Swoją obecność na wydarzeniu zapowiedzieli m.in. Custo Barcelona, Dawid Tomaszewski, Paprocki&Brzozowski, Agnieszka Maciejak, Łukasz Jemioł, Bohoboco, Ágatha Ruíz de la Prada, jak również wiele innych postaci świata mody, celebrytów i mediów. Polski Tydzień Mody odwiedza dziennie ok. 3000 gości z Polski i zagranicy. Spora część z nich, w tym goście specjalni organizatorów, będzie nocować lub odwiedzi andel's Hotel Łódź.

 

Moda w andel's Hotel Łódź

Tydzień mody w andel’s Hotel Łódź rozpocznie się wyjątkowym pokazem mody Re-Act Fashion. Jest on finałem konkursu dla projektantów mody inspirowanej ekologią i recyklingiem. Galę otworzy pokaz młodej awangardowej projektantki Sylwii Rochali, po którym zaprezentowanych zostanie 20 finałowych kolekcji. Pokaz odbędzie się 26 października w Sali Balowej hotelu. „Ideą Re-Act Fashion jest propagowanie wartości ekologicznych i odpowiedzialności społecznej poprzez najświeższe trendy w modzie i wzornictwie, jak również promowanie młodych i zdolnych projektantów. Takie podejście jest nam niezwykle bliskie, dlatego po raz drugi gościmy to wydarzenie w naszym hotelu” – podkreśla Anna Olszyńska. Tego samego dnia w andel’s Hotel Łódź odbędą się również szkolenia Let Them Know – „Jak rozwinąć biznes modowy?” oraz „Jak zaistnieć w prasie modowej?”, które stanowią doskonałą okazję do poznania tajników osiągnięcia sukcesu w branży modowej. Z kolei 27 października w Sali Balowej hotelu odbędzie się Gala ASP prezentująca najlepsze tegoroczne dyplomy Wydziału Tkaniny i Ubioru łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Przez cały czas trwania Fashion Week Poland andel’s Hotel Łódź będzie tętnił modową atmosferą. „andel’s Hotel Łódź to hotel, który podąża za najnowszymi trendami i który jest mocno związany ze światem sztuki i kultury. Wykraczamy poza standardową definicję hotelu, dlatego angażujemy się w wydarzenia, takie jak FashionPhilosophy Fashion Week Poland czy Łódź Design Festival. Cieszymy się, że w październiku ponownie będziemy gościć najważniejsze osobowości świata mody i designu.” – mówi Anna Olszyńska, General Manager andel’s Hotel Łódź.

 

Najnowsze trendy w designie - Łódź Design Festival

W październiku Łódź będzie nie tylko stolicą mody, ale również designu. W ciągu 10 dni trwania Łódź Design Festival, który odbywa się pod hasłem „Zmiana!”, będzie można zapoznać się z najnowszymi wyzwaniami stojącymi przed współczesnymi designerami oraz trendami w projektowaniu. Poza głównymi wystawami „Przekierowanie” i “NeoFarm”, odbędą się liczne wydarzenia towarzyszące, w tym „Prawdziwy Kolor” - wystawa kolekcji meblowych Cassina autorstwa Le Corbusier, Charlotte Perriand oraz Pierre Jeanneret. Koncentruje się ona na koncepcji autentyczności, interpretowanej na różne odmienne sposoby, używając przy tym zwięzłego języka typowego dla SMS-ów. Wystawę będzie można oglądać od 21.10 do 6.11.2011 w lobby andel’s Hotel Łódź. Zainaugurowana zostanie 21 października wernisażem połączonym z wykładem Barbary Lehmann i aukcją mebli.

 

andel’s Hotel Łódź – więcej niż hotel

andel’s Hotel Łódź to hotel, który przełamuje stereotypy. Jego fasada oraz wnętrza pokazują, jak historyczna industrialna architektura może współgrać z nowoczesnym designem. Zrewitalizowane wnętrza dawnej fabryki Izraela Poznańskiego stanowią idealną oprawę dla pokazów mody, prezentacji dzieł sztuki i akcji artystycznych. andel’s Hotel Łódź od momentu swojego powstania w 2009 r. aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Łodzi. Hotelowe lobby i foyer konferencyjne często zamienia się w powierzchnię ekspozycyjną, m. in. podczas Międzynarodowego Festiwalu Fotografii czy Komiksu i Gier. Hotel samodzielnie również inicjuje akcje artystyczne. W kwietniu 2011 r. był producentem wystawy „Long time no see”, która była próbą zbliżenia dwóch odmiennych miast: Łodzi i Warszawy poprzez prace wideo młodych artystów. W hotelu w ramach stałej ekspozycji można obejrzeć prace znanych artystów: Grzegorza Drozda, Gregora Eldarba, Magdy Hueckel, Macieja Kuraka, Dominika Lejmana, Joanny Małeckiej, Tomasza Partyki, Uli Tarasiewicz i Mariusza Warasa.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *