IKEA buduje hotel w Sopocie

Jak podaje portal wirtualnapolska.pl szwedzki deweloper SweedeCenter, będący częścią sieci sklepów IKEA wkrótce zakończy budowę pierwszego obiektu hotelowego w Polsce - Mera Hotel&SPA. Powstający w Sopocie obiekt pierwszych gości powita wiosną 2012 roku.

 

W hotelu na 17 tys. metrów kwadratowych znajdzie się 145 pokoi oraz zaplecze SPA z czterema basenami. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, podjęto już decyzję o budowie kolejnych dwóch obiektów – w  Gdyni obok Sea Towers oraz w Warszawie.

 

Nowy obiekt będzie jednym z największych tego typu w Polsce. Na jego dachu znajdzie się dostępny przez całe lato basen, z którego roztaczać się będzie widok na Zatokę Gdańską. Pozostałe trzy baseny będą kryte. Wszystkie zabiegi SPA będą wykonywane wyłącznie manualnie z użyciem naturalanych kosmetyków.

 

W hotelu znajdą się również dwie restauracje: jedna włoska, druga - bardziej elegancka, w swojej karcie oferować będzie  dania z bałtyckich ryb.

Dostępne będą również dwie sale bankietowe mogące pomieścić do 250 osób.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

2 komentarze do “IKEA buduje hotel w Sopocie

  1. Marlenko, ja proponuję przed napisaniem kolejnego wpisu powrót do podręcznika „Język polski dla klas I-III” wydanie I – nierozszerzone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *