Świnoujście: pierwsi goście w INTERFERIE Medical SPA

5 listopada pierwszych gości przyjął 4-gwiazdkowy INTERFERIE Medical SPA w Świnoujściu z 308 pokojami, ponad 30 gabinetami i 700 mkw. pow. konferencyjnej. Ceny za nocleg ze śniadaniem w pokoju dwuosobowym zaczynają się 99 zł od osoby. To największa uruchomiona w tym roku inwestycja hotelarska w Polsce. Jej koszt wyniósł 115 mln zł.


INTERFERIE Medical SPA to jeden z największych niesieciowych hoteli w Polsce

Hotel o łącznej powierzchni ponad 28 tys. mkw. znajduje się tuż obok, prężnie rozwijającej się świnoujskiej promenady i niedaleko plaży. Ma kształt trzech równoległych brył – skrzydeł. W centralnym, jednokondygnacyjnym skrzydle, zlokalizowano gabinety terapeutyczne i kosmetyczne, w bocznych, czterokondygnacyjnych skrzydłach znajdują się pokoje, standardowo wyposażone m.in. w 32-calowe telewizory i internet. Na gości czeka restauracja główna z ponad 300 miejscami, mogą oni korzystać również z restauracji a’la carte zaprojektowanej na 120 miejsc, wyposażonej w profesjonalne stanowisko do show coockingu i oferującej dania kuchni polskiej oraz europejskiej. Przy recepcji wydzielono Lobby Bar. W hotelu znajduje się też klub nocny, strefa rekreacyjna z torami do bowlingu oraz stołami bilardowymi, a także biblioteka i business- room z komputerami i kioskiem internetowym. Centrum konferencyjne w hotelu składa się z siedmiu sal o łącznej powierzchni ponad 700 mkw., gdzie dzięki rozsuwanym ścianom zaplanować można imprezy do 600 osób. Już w połowie listopada odbędzie się tam duża konferencja na 500 osób. Hotel dysponuje też dwoma parkingami – podziemnym na 162 i naziemnym na 47 samochodów oraz miejscem dla pięciu autokarów. W interferie Medical SPA, jak nazwa wskazuje, istotną rolę odgrywa rozbudowana część zabiegowo-rehabilitacyjna oraz strefa Wellness & SPA. Obejmuje ona poziom podziemia, parteru i pierwszego piętra hotelu. W kondygnacji podziemnej znajdują się sauny i łaźnie (m.in. łaźnia parowa, sauna aromatyczna i na podczerwień, caldarium, stanowiska schładzania i hartowania ciała oraz stóp). Parter to strefa basenowa, z dużym basenem wielofunkcyjnym i przestrzenią do odpoczynku i rekreacji. Do tego wydzielona strefa balneologiczna z jacuzzi solankowym z hydromasażem.

 

Na parterze działać będzie też strefa Wellness „Farma Urody” z 13 gabinetami: wielofunkcyjnymi do zabiegów na ciało i twarz, masaży i hydroterapii oraz fryzjerskimi. Znalazła się tu też sala ćwiczeń cardio z bieżniami i sala do aerobiku, jogi czy tai-chi. Ale do ćwiczeń i rehabilitacji przeznaczono przede wszystkim I piętro, gdzie zlokalizowano 23 gabinety odnowy biologicznej i fizykoterapii. Można tu skorzystać m.in. z okładów borowinowych i z alg, inhalacji elektroterapii i leczenia ultradźwiękami, światłolecznictwa i koloroterapii oraz krioterapii miejscowej. Obok umieszczono gabinety lekarski i pielęgniarki, czynne całą dobę. Interferie Medical SPA, powstałe na miejscu dawnego ośrodka Barbarka, to największa inwestycja w historii spółki INTERFERIE, która powstała z wydzielenia w 1992 roku z kombinatu KGHM Polska Miedź jego bazy wypoczynkowej. Od 2006 roku INTERFERIE notowane są na giełdzie.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *