Wkrótce Puro w Krakowie

Na początku przyszłego roku w Krakowie ruszyć ma budowa drugiego po Wrocławiu obiektu sieci Puro Hotel ze 138 pokojami. Otwarcie hotelu zlokalizowanego koło dworca PKP przy ul. Pawiej naprzeciwko Galerii Krakowskiej planowane jest na połowę 2013 roku. Hotelu zbudowany zostanie na miejscu obecnego parkingu prywatnych busów.

 

Obecnie inwestor, norweska grupa kapitałowa Genfer, jest na etapie ubiegania się o pozwolenie na budowę (a te procedury w Krakowie, jak twierdzą deweloperzy, potrafią trwać wyjątkowo długo). Koncept Puro Hotel zakłada tworzenie sieci „inteligentnych” obiektów, które dzięki centralnej lokalizacji, rozwiązaniom technologicznym i nowoczesnemu designowi oferować będą wysoką jakość usług za przystępną cenę, zaczynającą się od 29 euro. W ramach innowacyjnych rozwiązań przewidziano m.in. elektroniczny check- in kiosk, który czyni hotel niemal samoobsługowym, dotykowy panel w pokoju, który umożliwi m.in. sterowanie klimatyzacją, regulację barwy i natężenia oświetlenia ledowego oraz szybkie wymeldowanie się, darmowe rozmowy międzynarodowe, a także możliwość podłączenia sprzętu elektronicznego do telewizora za pośrednictwem specjalnej konsoli. Pierwszy Puro Hotel ruszył w kwietniu tego roku we Wrocławiu (został już nominowany do finału konkursu European Hotel Design Awards w kategorii Newbuild obok m.in. Sofitel Vienna i W London Leicester Square). Latem Genfer kupił za 3,7 mln zł działkę w Poznaniu w sąsiedztwie Rynku pod kolejny hotel, szuka też intensywnie lokalizacji w Warszawie. W ciągu pięciu lat powstać ma ok. 10 takich obiektów.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *