W dawnym sierocińcu na Rakowieciej może powstać hotel

Jak podaje portal gazeta.pl, budynek na ulicy Rakowieckiej w Warszawie,  w którym niegdyś mieścił się sierociniec dla dziewcząt, ma zostać wystawiony na sprzedaż. Cena neogotyckiej budowli, powstałej w latach 1899-1901 wynosi 28 mln złotych. Wymaga ona jednak gruntownego remontu, co przy historycznej zabudowie zawsze jest trudne i wymaga dużych nakładów finansowych.

Obiekt wpisany jest do rejestru zabytków, więc jego wyburzenie jest zabronione. Wszelkie zmiany w architekturze budowli muszą być uzgodnione z konserwatorem. Również funkcje, jakie ma pełnić obiekt są zawarte w planie zagospodarowania,  dopuszcza on jednak by w dawnym sierocińcu powstał hotel.

Urzędnicy twierdzą, że zainteresowanie budynkiem ze strony inwestorów jest spore. Dlatego ratusz zrezygnował z 50-procentowej zniżki, jaka przysługuje nabywcom obiektów zabytkowych.Źródło: gazeta.pl

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “W dawnym sierocińcu na Rakowieciej może powstać hotel

  1. Rakowiecka kojarzy się tylko z więzieniem, do tego budynek po sierocińcu nie zazdroszczę fluidów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *