Naładujesz samochód na parkingu w hotelu Scandic Wrocław

W ramach projektu "Wrocław Miasto Przyszłości" jeszcze w tym roku ma powstać dwanaście stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Scandic jest pierwszym wrocławskim hotelem, przy którym stanął terminal. Stacja zlokalizowana jest na parkingu hotelowym, na poziomie minus jeden.Władze miasta zainicjowały projekt rozwoju i promowania infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych. W ramach tej inicjatywy Scandic Wrocław postanowił otworzyć stację ładowania na terenie hotelu. Działający od dziś terminal jest wyposażony w 3 gniazda. Dwa z nich są typu CEE7-Schuko 230V/16 A, natomiast trzecie jest gniazdem trójfazowym, przeznaczonym do ładowania samochodów elektrycznych zgodnie ze standardem IEC 62196 firmy Mennekes 230/400 V/32A. Terminal obsługiwany jest za pomocą kart zbliżeniowych, zarejestrowanych w systemie.

 

Przystąpienie do Wrocławskiego Systemu Ładowania Pojazdów Elektrycznych będzie bezpłatne. Użytkownik po zarejestrowaniu się na stronie www.galactico.pl otrzyma drogą pocztową indywidualną, dostępową kartę zbliżeniową. Każdy terminal działający w ramach Galactico.pl jest wyposażony w odpowiedni czytnik. Dzięki temu użytkownicy będą mieli możliwość ładowania pojazdów także poza granicami miasta. W najbliższym czasie zarejestrowane osoby otrzymają możliwość wyszukiwania oraz rezerwowania odpowiednich stacji poprzez stronę internetową lub za pomocą specjalnej aplikacji zainstalowanej na urządzeniu typu smartphone. Urządzenia wyposażone w funkcję GPS same pokierują użytkownika do najbliższej stacji ładowania. System adresowany jest do kierowców wszystkich pojazdów elektrycznych jak samochody, seagway, skutery czy rowery.
Grupa Scandic przywiązuje do ekologii szczególną wagę. W hotelach Grupy wykorzystywane jest oświetlenie LED, pozwalające zmniejszyć zużycie energii elektrycznej nawet sześciokrotnie w stosunku do tradycyjnego oświetlenia. Gościom podawana jest przefiltrowana woda zamiast butelkowanej, co wpływa na ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Do sprzątania używane są środki chemiczne z certyfikatem Green Globe Certification. W hotelach segreguje się śmieci, zbierane są nakrętki, zużyte baterie, makulatura, szkło i puszki aluminiowe. W biurach firmy prowadzona jest stała akcja oszczędzania energii. Scandic chętnie włącza się w społeczne akcje służące ochronie środowiska we wszystkich krajach, w których prowadzi swoją działalność.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Naładujesz samochód na parkingu w hotelu Scandic Wrocław

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *