Crown Piast – Hotel & Park w Krakowie

Crown Piast Hotel & Park
Miasto: Kraków
Kategoria przyznana: 5
Liczba pokoi: 179 / Liczba miejsc noclegowych: 350
Liczba lokali gastronomicznych: 2 / Liczba miejsc
gastronomicznych: 300
Liczba sal konferencyjnych: 8 / Liczba miejsc w salach
konferencyjnych: 500
SPA: fitness, sauna, jacuzzi Liczba zatrudnionych: 100

 

5-gwiazdkowy Crown Piast Hotel & Park to zespół hotelowo-konferencyjny, łączący w sobie funkcjonalność nowoczesnych trendów architektonicznych z nawiązaniem do natury. Położony na hektarowej działce wśród zieleni hotel posiada własny ogród, będący ewenementem na skalę całego regionu.


 

W architekturze Crown Piast zwraca uwagę minimalistyczna trójskrzydłowa bryła z dominującym piaskowcem i granitem oraz przeszkloną elewacją centralnej części. Te naturalne skały mają podkreślać poszanowanie dla natury, a przeszklone przestrzenie umożliwiają maksymalne wykorzystanie światła dziennego. Połączenie ekskluzywnego marmuru i gładkich tafli luster sprawia, że wnętrze obiektu jest jednocześnie nowoczesne i przyjazne. Niewątpliwą atrakcją i jednym w z największych atutów hotelu jest wyjątkowy ogród, w którym znajduje się kolekcja rzadkich roślin, staw ze złotymi karasiami, fontanną, altanki i rozległe połacie trawników. Przez całą jego długość ciągnie się malownicza ścieżka spacerowa, wykorzystywana przez gości jako trasa do porannego joggingu. Zdarza się, że w ogrodzie można spotkać wolno żyjące zające, wiewiórki, a nawet objętego ścisłą ochroną czarnego dzięcioła. W krajobraz ogrodu wpisuje się drewniana karczma oraz kamienny grill, sprawdzające się podczas przyjęć na wolnym powietrzu.

  

Ogrodu strzeże czterometrowej wysokości żywopłot dając poczucie miejsca prywatnego, dlatego często goście spędzają tu czas na rozłożonej na trawie karimacie, pochłonięci medytacją czy uprawiając jogę. Zdarza się, że tuż po śniadaniu grupki turystów, w szczególności z Dalekiego Wschodu, oddają się tu porannym ćwiczeniom Tai – Chi. Ogród ponadto stwarza szansę na zaplanowanie imprez plenerowych, niemożliwych do zorganizowania w jakimkolwiek innym tego typu krakowskim obiekcie. Atrakcją tych eventów są spotkania przy grillu, ogniska z pieczeniem barana, a także imprezy folklorystyczne połączone z występami kapel ludowych. W hotelu można też skorzystanie z kortów tenisowych, ścieżki joggingowej, siłowni w centrum odnowy biologicznej, a także z przyhotelowej wypożyczalni rowerów.

  

Koło hotelu swój początek mają ścieżki rowerowe prowadzące na Błonia, Rynek, Kopiec Kościuszki czy Wawel. Z tego miejsca można też wyruszyć na wycieczki po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, gdyż to właśnie tu zaczynają się ścieżki rowerowe Doliną Prądnika czy Doliną Będkowską, prowadzące na zamek w Ojcowie i Pieskowej Skale czy Doliną Mnikowską do Tenczynka na Zamek w Rudnie. Do dyspozycji gości oddanych jest 178 pokoi. Zaplecze konferencyjno-restauracyjne Crown Piast Hotel & Park składa się z siedmiu sal konferencyjnych, które mogą być łączone w rozmaitych układach i obsłużyć grupy do 1000 osób oraz z restauracji Anturium, której specjalnością są wyrabiane na miejscu desery i ciasta z własnej cukierni.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *