Rewolucja w dystrybucji hoteli! HRS i Amadeus nową szansą dla niezależnych hoteli!

Dzięki dostępowi do systemu Amadeus niezależne hotele współpracujące z HRS.pl, które nie były dostępne w Globalnych Systemach Dystrybucji (GDS) zyskują możliwość sprzedaży swojej oferty poprzez  91000 biur podróży na całym świecie!


HRS, wiodący światowy portal hotelowy dla klientów indywidulanych i korporacyjnych, zawarł umowę o współpracy z firmą Amadeus, czołowym partnerem technologicznym i dostawcą usług przetwarzania danych dla branży turystycznej.  Umowa wchodzi w życie ze skutkiem natychmiastowym. Dzięki strategicznemu partnerstwu z Grupą Amadeus i hotele funkcjonujące w ramach HRS uzyskują dostęp do globalnych systemów rezerwacyjnych Amadeus. Przeprowadzenie procesu integracji umożliwi hotelom współpracującym z HRS.pl możliwość sprzedaży swoich ofert za pośrednictwem ponad 91 000 biur podróży i 65 900 punktów sprzedaży biletów lotniczych na całym świecie!
Tylko w roku 2010 system Amadeus przetworzył ponad 850 milionów transakcji turystycznych.

HRS staje się największym dostawcą ofert hotelowych dla Amadeus i uzupełnia portfel hoteli głównie o obiekty niezależne. Dzięki zainicjowanej współpracy HRS otwiera swoim partnerom hotelowym drzwi do sprzedaży za pośrednictwem biur podróży i zapewnia dostęp do Travel Management Companies i dużych klientów korporacyjnych, zarezerwowanych wcześniej prawie wyłącznie dla sektora hoteli sieciowych.

Amadeus obsługuje ponad 5 200 firm na całym świecie, w tym takich globalnych potentatów jak Daimler, Bosch, Nokia Siemens Network i Volvo. Dzięki integracji z HRS biura podróży korzystające z systemu Amadeus mogą zredukować koszty działalności i korzystać z dodatkowej oferty hotelowej. 

„Hotele jeszcze nigdy nie dysponowały tak różnorodnymi możliwościami sprzedaży jak dzisiaj. Dążąc do zapewnienia naszym partnerom hotelowym szerokiej dystrybucji z jednego źródła, HRS realizuje strategię bazującą na wielu kanałach dystrybucji nieustannie inwestuje w nowe rynki i dodatkowe kanały sprzedaży. Podłączenie do systemu Amadeus pozwala nam zaoferować hotelom funkcjonującym w systemie HRS dodatkowy kanał dystrybucji. W tym przypadku podłączenie do globalnego systemu dystrybucji za pośrednictwem zintegrowanego, kompleksowego rozwiązania HRS jest o 10 procent bardziej efektywne kosztowo niż w przypadku konkurencyjnych rozwiązań. Dla hotelarzy korzystanie z tego systemu nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami oprócz zwykłej prowizji dla HRS. Dzięki partnerstwu z Amadeus zapewniamy naszym partnerom hotelowym dostęp do szerszej bazy klientów i zwiększamy liczbę dokonywanych u nich rezerwacji” mówi Prezes Zarządu HRS Tobias Ragge, podkreślając korzyści płynące dla hoteli ze współpracy z systemem Amadeus.

„HRS to czołowy, światowy portal hotelowy dla klientów korporacyjnych, co czyni go idealnym partnerem, który uzupełnia aktualną ofertę usług hotelowych Amadeus dla rezerwujących. Dzięki niezwykle szerokiej gamie hoteli HRS wspaniale uzupełnia portfel obiektów systemu Amadeus, oferując naszym klientom łatwy dostęp do ponad 50 000 hoteli, które do tej pory były sprzedawane wyłącznie za pośrednictwem HRS” mówi Francisco Pérez-Lozao, Wiceprezes ds. Rozwoju Działalności Amadeus.

HRS umożliwia hotelom, oprócz dodatkowej bazy potencjalnych klientów, możliwości zarządzanie sprzedażą za pomocą jednej platformy. Dane należy wprowadzić tylko raz za pośrednictwem specjalnej strony do zarządzania sprzedażą w HRS.

Firma Amadeus rozpoczęła już proces integracji bazy danych HRS ze swoim systemem dystrybucji, dzięki czemu dokonywanie rezerwacji będzie równie łatwe i efektywne jak w przypadku ofert zawartych w systemie GDS. W drugim kwartale 2012 r. firmy i biura podróży uzyskają dostęp do tych ofert zarówno za pośrednictwem Amadeus e-Travel Management, internetowego narzędzia do samodzielnych rezerwacji, z którego korzysta 5 200 firm na całym świecie, jak i przez Amadeus Selling Platform, rozwiązania dla punktów sprzedaży wykorzystywanego przez biura podróży Amadeus przy tradycyjnej obsłudze. 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *