Postawiliśmy na konkurencyjność

- mówi Damian Llull, założyciel sieci hoteli IBB Hotels

Damian Llull
Założyciel,
członek zarządu grupy IBB Hotels
Ukończył University School of Tourism w Palma de Mallorca na Majorce w roku 1985. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał w dziale sprzedaży Casino de Mallorca, gdzie był odpowiedzialny za kontakty z klientami korporacyjnymi, organizował wydarzenia specjalne, kongresy oraz spotkania ze znanymi osobistościami z kręgu kultury oraz biznesu. Następnie rozpoczął pracę w sieci hoteli RIU i przez kilka kolejnych lat był dyrektorem w hotelach RIU, w różnych zakątkach świata. Zdobywał doświadczenie w branży, pracując z najlepszymi. Do dnia dzisiejszego uważa sieć RIU Hotels & Resorts za najlepszą sieć hoteli na świecie. W roku 1990 otrzymał ofertę objęcia stanowiska dyrektora generalnego od hiszpańskiej firmy Asturme S.L., która była właścicielem sześciu hoteli na wyspie Minorka. Po dwóch latach zarządzania hotelami przejął 100 procent udziałów w firmie, którą przekształcił w grupę IBB Hotels. W przeciągu czternastu lat, począwszy od zarządzania 12 apartamentami w Hiszpanii, grupa IBB Hotels stała się międzynarodową siecią hoteli, obecnie zarządza obiektami w Hiszpanii, Niemczech oraz Polsce.

Najpierw przejął Pan spółkę Asturme S.L., która zapoczątkowała rozwój działalności grupy hotelowej IBB w świecie. Jaka jest teraz jej kondycja finansowa?

Gdy zakładałem firmę nie spodziewałem się, że w tak krótkim czasie odniesie ona znaczący sukces. Jej kondycja jest bardzo dobra. Rozwijamy się, trwa ekspansja sieci nie tylko w Europie. Planujemy nowe przedsięwzięcia, które mają sprawić, że hotele naszej sieci będą znane wśród najliczniejszej grupy gości. Na razie są one obecne w Hiszpanii, Niemczech i Polsce. Spółka Asturme S.L., której 100 proc. udziałów przejąłem w 1992 roku, [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *