Toskania w sercu Podhala – Villa Toscana

Villa Toscana w tatrzańskiej miejscowości Murzasichle to obiekt o niebanalnym pomyśle i konsekwentnej strategii marketingowej. W otoczeniu dziesiątków miejsc noclegowych w góralskim tradycyjnym stylu, villa jest oryginalnym i intrygującym miejscem.


W ciągu kilku lat od powstania w 2006 roku, Villa Toscana ugruntowała sobie pozycję miejsca, które w umiejętny sposób łączy klimat sielskiej Toskanii z polskimi Tatrami. Właścicielami Villa Toscana jest para podróżników, która wykazała się zmysłem biznesowym w tak trudnej branży. Pomysł na formę i charakter miejsca właściciele zaczerpnęli ze swoich licznych podróży. Nocując w oryginalnych, małych hotelikach na całym świecie, stali się zagorzałymi zwolennikami trendu Bed & Breakfast.

 Villa Toscana, zamiast anonimowości hoteli oferuje domową, ciepłą atmosferę. Ponieważ Villa posiada jedynie 9 apartamentów - miejsce jest bardzo kameralne. Nie ma tu ubogiej oferty pensjonatowej, nie ma wyszukanej oferty ekskluzywnego Spa. Jest jednak coś, co tworzy klimat miejsca i powoduje że goście wracają, aby odkrywać na nowo zakamarki i oryginalne przedmioty, w które wyposażono wnętrza. Apartamenty Villi urządzone są z wielką dbałością o szczegóły. Oryginalne meble, wyszukane dodatki, piękne wykończenia łazienek. Wszystko to pokryte ulotną patyną stylu vintage. Przy czym rustykalny design wiedzie prym i narzuca charakter wnętrz. Styl inspirowany jest słoneczną Toskanią, co widać zarówno w wyposażeniu, kolorach, jak i detalach apartamentów.

 

Villa Toscana
Miasto: Murzasichle k. Zakopanego
Kategoria przyznana: brak
Liczba pokoi: 9 / Liczba miejsc noclegowych: 28
Liczba lokali gastronomicznych: 1 / Liczba
miejsc gastronomicznych: 28
Liczba sal konferencyjnych: 0
SPA: brak
Data otwarcia: 2006 r.

 

Większość rzeczy jest robiona ręcznie i widać to zarówno na indywidualnym projekcie kutego łoża w Apartamencie Różowym, poręczach schodów, strukturze ścian jak i chropowatej linii ręcznie modelowanych płytek. Apartamenty pozbawione są TV i radia, co powoduje, że wypoczynek i relaks w tym miejscu nabierają nowego znaczenia. Goście przez to chętniej korzystają z Sali Kinowej, która stylizowana jest na wzór kin studyjnych. Zaskoczeniem jest również bogata oferta biblioteczki i saloniku czytelniczego. Jak we wzorcowym obiekcie B&B, miejsce naznaczone jest pasjami właścicieli i ich osobowością. Oferta konsekwentnie jest poszerzana o kolejne elementy w toskańskim stylu. Niedawno otwarta kuchnia oferująca potrawy we włoskim stylu fusion zatrzymuje gości w progach na dłużej. Szef kuchni tworzy codziennie nowe menu.

 W smakach potraw przewijają się aromaty oryginalnych produktów włoskich i świeżych ziół. Wina dobrane są pod charakter miejsca i menu. Pochodzą z niewielkiej włoskiej winnicy z wieloletnimi rodzinnymi tradycjami i nawet ręcznie tworzone etykiety współgrają z designem wnętrz. Sama sala restauracyjna, pozbawiona zbytnich ozdób, pozwala delektować się potrawami w cieple kominka z panoramą Tatr za oknami, z wysokości prawie tysiąca metrów. Sama miejscowość jest idealną baza wypadową zarówno na baseny termalne, szlaki turystyczne, jak i do oddalonego zaledwie o 6 km Zakopanego.

 Standardowe pakiety pobytowe, które są normą dla wszystkich miejsc hotelowych ustępują miejsca maratonom filmowym, których repertuar jest tworzony przez samych gości. Długie weekendy i święta obfitują w kulinarne podróże po kuchni włoskiej i przybierają charakter włoskiego biesiadowania. Nawet na Euro 2012 Villa oferuje specjalny pakiet „Strefa Kibica VIP”, który pozwoli oglądać mecze na dużym ekranie. Właściciele konsekwentnie poszerzają również ofertę relaksu. Sądząc po rodzajach chociażby kosmetyków łazienkowych pochodzących wprost z Florencji, planowana inwestycja w strefę relaksu będzie oryginalna i włoska. Właściciele planują pozyskanie w tym celu inwestora branżowego, ale jednocześnie rozważana jest również opcja sprzedaży obiektu. Plany rozwoju Villi już wkrótce wpiszą miejsce w kategorię boutique hotel, która prężnie zdobywa nowych gości.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Toskania w sercu Podhala – Villa Toscana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *