Przybędzie hoteli w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie

W Polsce jest nieco ponad 2 tys. hoteli, dysponujących ponad 201 tys. miejsc noclegowych. W porównaniu do innych krajów UE to - w przeliczeniu na liczbę mieszkańców - niewiele. W 2012 r. nowe hotele zostaną otwarte m.in. w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie.
Będą to głównie obiekty trzy- i czterogwiazdkowe. Z hoteli wyższych kategorii, które rozpoczną działalność w 2012 r. pod uznaną marką, można wymienić 130-pokojowy hotel Holiday Inn w Łodzi oraz osiem hoteli Best Western, w różnych regionach kraju.

Hotele Ibis oraz Ibis Budget (Accor) zostaną wkrótce otwarte w Warszawie i Krakowie, Campanile i Premicre Classe (Louvre) we Wrocławiu, Holiday Inn Express w Warszawie i Wałbrzychu oraz Hampton by Hilton w Świnoujściu.

Według danych firmy doradczej Cushman & Wakefield kilka hoteli, w tym obiektów markowych, powstanie w mniejszych miastach, takich jak Toruń, Suwałki czy Białystok.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *