Rusza Mera Hotel & SPA w Sopocie

W Sopocie przy plaży otwarty zostanie w kwietniu 4-gwiazdkowy MERA Hotel & SPA. Oferował będzie 145 pokoi, 35 gabinetów zabiegowych, cztery baseny, w tym na dachu, oraz dwie restauracje. Jego właścicielem jest deweloper SwedeCenter działający w ramach grupy Inter IKEA, a architektem Czesław Bielecki.

Elewacja budynku wyłożona jest specjalnym gatunkiem syberyjskiego drewna. Nie nabiera ono patyny jak większość desek poddanych działaniom słońca i wiatru, ale odwrotnie: jaśnieje. Architektura budynku jest zresztą przedłużeniem filozofii, która przyświeca strefie SPA & Wellness Mery. W gabinetach zabiegowych goście będą mogli poddać się różnym formom masażu, zabiegom odchudzającym i oczyszczającym oraz terapii związanej z zarządzeniem stresem i głębokim relaksem. Zabiegi oparte będą na naturalnych kosmetykach marki Phytomer. – W naszym SPA nie będzie żadnych maszyn ani kapsuł, w których będziemy więzić gości w imię ich urody. Wszystkie zabiegi wykonywane będą ręcznie, z użyciem naturalnych kosmetyków związanych z morzem – mówi Monika Dzięgielewska, manager SPA w Mera Hotel. Urozmaiceniem oferty będzie specjalne SPA Menu dla najmłodszych.

To fragment oferty hotelu, która ma przyciągnąć gości na wypoczynek rodzinny. Przewidziano pokoje zabaw, gry komputerowe i opiekę kwalifikowanych animatorów zabawy. – Rodzice przyjeżdżający z dziećmi na wypoczynek często mają problem, co zrobić ze swoimi pociechami w czasie korzystania z zabiegów. Dzięki tej ofercie mamy z córkami będą mogły cieszyć się wspólnym masażem, a całe rodziny spędzą razem czas w specjalnym basenie dla dzieci – dodaje Monika Dzięgielewska. Do dyspozycji gości będą cztery baseny, w tym jeden dla dzieci, jacuzzi wewnętrzne i zewnętrzne, a wszystko w otoczeniu zieleni trawników i baru. Mimo polskiego klimatu, inwestor zdecydował się na odkryty basen na dachu. – To będzie najpiękniejszy basen w Polsce. Praktycznie nie ma brzegów, a woda zdaje się spadać w dół, gdzie przed oczami gości korzystających z kąpieli rozpościera się oszałamiający widok na Bałtyk – przekonuje Petr Diviš, dyrektor generalny MERA Hotel & SPA.

Spa posiadać będzie osobne sauny damskie i męskie. Cały kompleks o pow. 17 tys. mkw. będzie oferował gościom 145 pokoi, oświetlenie zmieniające się w zależności od nastroju pory dnia, widok na morze oraz dwie restauracje i sale konferencyjne na 250 osób. Za projekt hotelu odpowiedzialna jest firma DiM'84 House & City – studio architektoniczne Czesława Bieleckiego. Operatorem została firma Legend Management, która zarządza czterema hotelami w krajach nadbałtyckich, a wkrótce zarządzać też będzie kolejnym hotelem SwedeCenter w Polsce. Szwedzki deweloper, działający w ramach grupy Inter IKEA, buduje park biznesowy Business Garden Warszawa przy ul. Żwirki i Wigury. Znajdzie się tam m.in. Sound Garden Hotel z 206 pokojami, który otwarty ma być jesienią tego roku. Podobne inwestycje SwedeCenter prowadzi Wrocławiu i Poznaniu. W Gdyni chce otworzyć w 2014 roku 4-gwiazdkowy Courtyard by Marriott.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *