Pałac pod Warszawą

100 km od Warszawy nad brzegiem Zalewu Domaniowskiego w Konarach rusza Pałac Domaniowski – ekskluzywny obiekt hotelowo-konferencyjny na 101 miejsc. W pałacu duch bogatej historii przeplatać ma się z nowoczesnością i elegancją. Historia folwarku, zaprojektowanego przez Henryka Marconiego, sięga XIX wieku, kiedy to pierwszym właścicielem stał się Adam Fryderyk Helbich.


Na przestrzeni lat dworek powszechnie słynął z uprawy chmielu, hodowli bydła rasowego oraz ryb. W czasie II wojny światowej teren posiadłości został przeznaczony na poligon Luftwaffe. Po wojnie majątek został rozparcelowany. Do lat 90. w budynku dworu mieściła się szkoła, potem budowla popadła w ruinę. W latach 2008-2012 staraniem nowych właścicieli, gmach pałacu został poddany gruntownej renowacji i rozbudowie. Pieczołowicie odrestaurowane wnętrza to niemal 4 tys. mkw. powierzchni, z dala od miejskiego zgiełku, aby stworzyć warunki pozwalające umknąć codzienności oraz sprzyjające efektywnemu wypoczynkowi.

 

Pałac Domaniowski będzie oferował 101 miejsc noclegowych w 41 klimatyzowanych pokojach i apartamentach. Ponadto hotel przystosowany będzie do organizacji imprez okolicznościowych, plenerowych, a także konferencji. Dysponuje: 123-metrową salą balową, pięcioma salami konferencyjnymi i Restauracją Domaniowską z ponad 160-metrową salą restauracyjną. Hotel znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie zalewu. Dla gości przygotowano prywatną plażę. W swojej ofercie Pałac Domaniowski przewiduje SPA, FitnessPark, loty widokowe szybowcem lub samolotem silnikowym, loty balonem na uwięzi, a dla miłośników mocniejszych wrażeń możliwość uprawiania sportów wodnych (wakeboard, narty wodne, kajaki) w ramach Mariny Domaniowskiej – zorganizowanej, profesjonalnie wyposażonej wypożyczalni sprzętu wodnego (www.marinadomaniowska. pl). Tak jak dawniej, tak i teraz, jest to miejsce o charakterze ekskluzywnym. Dla gości przygotowano też m.in. sad i ogrody, w estetyce zabytkowych wnętrz.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *