75 chętnych na projekt Baltic Park Molo

Zakończył się pierwszy etap konkursu architektonicznego na zaprojektowanie Baltic Park Molo w Świnoujściu, największego kompleksu hotelowego na Wybrzeżu z ok. 600–700 pokojami. Wpłynęło aż 75 wniosków. W konkursie wezmą udział m.in. renomowane warszawskie pracownie JEMS i Bulanda- Mucha, biuro architektoniczne dra Romualda Loeglera, który zaprojektował m.in. Filharmonię Łódzką, austriackie Riegler Riewe Architekten , Grupa 5, polsko-francuskie Fiszer Atelier 44 czy CKK Architekci.

 

– To nadzwyczajne zainteresowanie, a renomowani architekci z Polski i zagranicy są gwarancją, że projekt będzie naprawdę wyjątkowy – mówi Jan Wróblewski, członek zarządu holdingu Zdrojowa Invest. Baltic Park Molo ma być najbardziej spektakularną inwestycją grupy Zdrojowa Invest, do której należą 5-gwiazdkowy Marine Hotel i 4-gwiazdkowy Sand Hotel w Kołobrzegu, a obecnie prowadzi inwestycje w Szklarskiej Porębie, Ustroniu Morskim i Kudowie Zdrój. Zwycięski projekt wybrany zostanie pod koniec kwietnia. Baltic Park Molo będzie się składał z dwóch hoteli 4- i 5-gwiazdkowych przy promenadzie i dojściu na plażę, o zróżnicowanej wysokości od 7 do 12 pięter, stanowiąc dominantę architektoniczną w mieście. Oprócz funkcji hotelowej z rozbudowanym zespołem SPA & Wellness i częścią konferencyjną (główna sala będzie mieściła ponad tysiąc osób), znajdą się tam też centrum handlowe i rozrywkowe z pasażami, centrum sztuki oraz aquapark i kino wielosalowe. Większość pokoi sprzedawana będzie w systemie condo. – Cena pokoi wahać się będzie od 8 do 18 tys. zł za mkw., a właściciele mogą liczyć na 5–10 proc. stopę zwrotu rocznie – mówi Jan Wróblewski. Łączny koszt inwestycji szacowany jest na ok. 200–250 mln zł, co czyni ją jednym z największych projektów hotelarskich w Polsce. Realizowana będzie etapami w latach 2013–2017


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *