Colliers przywiózł pokój do Berlina

Podczas konferencji International Hotel Investment Forum w Berlinie poprzedzającej targi ITB dział inwestycji hotelowo-rekreacyjnych Colliers International Poland zaprezentował skonstruowany przez Unibep nowy moduł hotelu Super 8. Hotele te powstaną wkrótce w Polsce i Niemczech, pierwszy w Warszawie.


Koordynacja transportu całego modułu hotelowego i rozładunek na jednej z najbardziej ruchliwych ulic w Berlinie były prawdziwym wyzwaniem – przyznaje Alex Kloszewski, partner i dyrektor działu inwestycji hotelowo-rekreacyjnych Colliers International Poland. Pokój został zbudowany w technologii modułowej, która pozwala na szybsze i tańsze skonstruowanie całego obiektu. Zgodnie z filozofią sieci Wyndham, do której należy marka Super 8, koncentrującej się na zapewnieniu spójnej, przyjaznej klientowi usługi w przystępnej cenie, koncepcja modułowa ma łączyć w sobie prostotę i wygodę. Duże łóżko, nowoczesny prysznic, a także stacja do ładowania iPoda oraz iPhone’a to tylko niektóre z udogodnień mających zaspokoić potrzeby współczesnego gościa hotelowego. Podczas konferencji IHIF sieć Wyndham Group ogłosiła wprowadzenie marki Super 8 na rynek niemiecki.

 

W Niemczech ma powstać przynajmniej 10 hoteli w ciągu pięciu lat. Podobna umowa została podpisana w Berlinie w zeszłym roku w odniesieniu do rynku polskiego. Budowę minimum 10 obiektów Super 8 w Polsce będzie nadzorował Colliers International Poland, a generalnym wykonawcą oraz inwestorem jest Unibep. Wprowadzenie marki Super 8 do Polski i Niemiec to pomysł Alexa Kloszewskiego, który przekonał Wyndham Hotels do ekspansji w Europie. Pierwszy europejski Super 8 ma powstać w Warszawie. – Colliers i Unibep są obecnie w końcowej fazie negocjacji dotyczących nabycia działki pod hotel w stolicy. Planowane otwarcie obiektu to pierwszy kwartał 2013 roku – mówi Alex Kloszewski. Wyndham Hotel Group to największa na świecie pod względem liczby obiektów grupa hotelowa, posiadająca 7,2 tys. hoteli w 66 krajach pod takimi markami jak Ramada, Days Inn, Microtel Inn czy Travelodge. Pod marką Super 8 działa ponad 2,2 tys. hoteli w USA, Kanadzie i Chinach. Unibep to polska firma budowlana działająca dotychczas w segmencie budownictwa mieszkaniowego, handlowo-usługowego i zamówień publicznych.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *