Po prostu szukaj czyli Google Hotel Finder na rynku

Niedawny debiut nowego produktu Google'a – wyszukiwarki noclegów Google Finder – wywołał na rynku zrozumiałe emocje. Wejście Google'a w jakikolwiek sektor oznacza zazwyczaj rewolucję technologiczną i radykalne zwiększenie dostępu do informacji.

 

Iz tego powodu nowy produkt stanowi dobrą wiadomość dla hotelarzy. Z drugiej strony, ekspansja rynkowych gigantów na kolejne obszary nierzadko utożsamiana jest z próbą opanowania rynku i przejęcia części wydatków czynionych przez klienta. Czy debiut Google Findera oznacza zmierzch dotychczasowych systemów rezerwacji noclegów?

 

Gigant wychodzi z cienia

Na razie wszystko wskazuje na to, że firmy oferujące rezerwacje on-line nie tylko mogą spać spokojnie, ale nawet mają szansę skorzystać na nowym produkcie Google'a. Zgodnie z nazwą, Hotel Finder nie ma samodzielnego bloku rezerwacyjnego – a być może w ogóle nie będzie go miał! Chętnych do rezerwacji znalezionego przez wyszukiwarkę noclegu system odsyła do odpowiednich sieci rezerwacyjnych lub strony www właściciela obiektu. To raczej wyszukiwarki hoteli i porównywarki cenowe powinny obawiać się nowego systemu. Jego upowszechnienie się w skali światowej oznaczać może dla nich los popularnych przed 10 laty wyszukiwarek internetowych. Kto dziś jeszcze pamięta Altavistę czy Yahoo? Ale w przypadku Hotel Findera wszelkie prorokowanie może się okazać nietrafione – wszak serwis, pomimo że znajdują się w nim już dziesiątki tysięcy obiektów noclegowych, wciąż znajduje się w „fazie beta”. Przypomina o tym chociażby napis „Experiment” w górnej części ekranu, tuż obok logo wyszukiwarki. Google Hotel Finder, podobnie jak wiele produktów amerykańskiego giganta, powstał niejako naturalnie – przez połączenie różnych, istniejących już w serwisie funkcjonalności.

 

Noclegi i oferty atrakcyjnego spędzenia urlopu już od lat stanowią istotną część zapytań do serwisu Google'a [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Karol Jerzy Mórawski

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Po prostu szukaj czyli Google Hotel Finder na rynku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *