Rozwój Sieci Best Western w Polsce – otwarcie hotelu BW Poleczki

Największa na świecie sieć hotelowa kontynuuje dynamiczny rozwój na polskim rynku. BW Hotel Poleczki to już trzeci obiekt w stolicy należący do Best Western, który otworzył swe podwoje dla gości. Trzygwiazdkowy hotel, zlokalizowany w pobliżu warszawskiego lotniska im. Fryderyka Chopina, jest idealną propozycją zarówno dla klientów biznesowych, jak i turystów.

W ostatnim czasie obiekt hotelowy przy ul. Poleczki 49 został poddany gruntownej modernizacji, której łączny koszt wyniósł ponad 7 milionów złotych. Proces ten objął odnowę istniejącego obiektu oraz dobudowanie nowych pokoi hotelowych, a także ich wyposażenie. Tym samym spełniono międzynarodowe wymogi Best Western oraz polskie standardy hotelowe. Jeszcze w tym roku hotel planuje ukończenie rewitalizacji fasady.

 

BW Hotel Poleczki to już dwunasty obiekt, który działa pod naszymi skrzydłami. W 2011 r. niemal podwoiliśmy liczbę hoteli należących do sieci, dzięki czemu łączna ilość pokoi zwiększyła się z 917 do 1289, co stanowi 41% wzrost. Wyniki sprzedaży z rezerwacji dokonanych przez stronę www.bestwestern.pl wzrosły natomiast o 131% - podkreśla Gheorghe Marian Cristescu, Regionalny Dyrektor Sprzedaży Best Western na Polskę.

 


Sieć planuje dalszą ekspansję na polskim rynku. Obecnie prowadzone są rozmowy z przedstawicielami ponad 20 obiektów w różnych częściach Polski. Mamy w planach otwarcie hoteli  m. in. w Gdańsku, Poznaniu, Szczecinie, Lublinie i Bydgoszczy. Jeszcze w tym roku planujemy także wprowadzenie na rynek kolejnej marki naszej sieci, Best Western Plus, a do końca pierwszego kwartału 2013 r. chcemy otworzyć przynajmniej 3 nowe hotele pod tym brandem. Mamy zamiar rozwinąć też segment hoteli typu SPA, na które zaobserwowaliśmy rosnące  zapotrzebowanie – dodaje Gheorghe Marian Cristescu.


BW Hotel Poleczki położony jest w biznesowym sercu stolicy, w pobliżu kompleksu Business Park Poleczki. Doskonała lokalizacja gwarantuje wygodne połączenia komunikacyjne z centrum miasta oraz lotniskiem im. F. Chopina. Do dyspozycji Gości BW Hotel Poleczki oddaje 24 nowocześnie urządzone pokoje, wyposażone w telewizory z ekranami LCD, bezpłatny dostęp do Internetu, indywidualnie sterowaną klimatyzację oraz zestaw do parzenia kawy lub herbaty. Dodatkowo hotel dysponuje trzema funkcjonalnymi oraz nowocześnie wyposażonymi salami konferencyjnymi, a także dużą salą bankietową. Hotel zapewnia również 150 strzeżonych miejsc parkingowych. Ponadto goście hotelowi, jak i osoby z zewnątrz, mogą odwiedzić nowo otwartą restaurację „Poleczka” serwującą dania kuchni polskiej oraz międzynarodowej. Mimo zaledwie kilku dni naszej przynależności do sieci, uzyskaliśmy już pierwsze rezerwacje dokonane przez system Best Western. Współpraca z międzynarodowym partnerem daje nam nie tylko możliwość dotarcia do szerszej grupy klientów, ale też podniesienia prestiżu naszego obiektu. Z uwagi na zbliżające się mistrzostwa Euro 2012 był to dla nas idealny moment na ten krok – mówi Bohdan Wasilewski, właściciel hotelu BW Poleczki.


Z okazji mistrzostw BW Hotel Poleczki otwiera strefę kibica. Fani piłki nożnej będą mogli korzystać m.in. z klimatyzowanej sali, która pomieści ponad 140 osób. Pomieszczenie zostało wyposażone w rzutnik z ekranem o wymiarach 3m x 3m umożliwiający wyświetlanie transmisji z meczów w formacie HD. Dodatkowo 3 klimatyzowane sale VIP z 55-calowymi ekranami oraz fotelami klubowymi, wyjątkowe menu oraz bogaty wybór alkoholi w specjalnym barku pozwolą oddać się prawdziwym emocjom piłkarskim.   O sieci Best WesternBest Western to największa sieć hoteli na świecie, założona w 1946 roku. Wszystkie hotele należące do sieci są niezależnie zarządzane i stanowią własność prywatnych inwestorów. To, co łączy obiekty działające w sieci to jakość i standard obsługi klientów oraz programy sprzedażowo - marketingowe. BW Hotels Osuuskunta określany też jako Best Western Hotels Finland, Baltic States and Poland jest siedzibą biura reprezentującego sieć Best Western w Finlandii, krajach bałtyckich oraz w Polsce. Obecnie funkcjonuje 16 hoteli Best Western w Finlandii, 3 na Litwie, 1 na Łotwie oraz 12 w Polsce. Do sieci Best Western należy ponad 4 000 hoteli w ponad 80 krajach na całym świecie przyjmujących łącznie ponad 400 000 gości każdego dnia.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *