Europejski Kongres Gospodarczy 2012 w angelo Hotel Katowice

14 maja Katowice, a wraz z nimi angelo Hotel Katowice, zamienią się w centrum gospodarczo-biznesowe Europy Środkowej. 900 prelegentów, 6000 uczestników i ponad 100 sesji dyskusyjnych Europejskiego Kongresu Gospodarczego potwierdzają znaczenie tego wydarzenia. W angelo Hotel Katowice odbędą się liczne debaty, spotkania biznesowe i towarzyszące bankiety.

 

angelo Hotel Katowice to jedna z 11 lokalizacji, w jakich w dniach 14-16 maja 2012 odbędzie się Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress – EEC). W ciągu trzech dni najważniejsze osobistości świata polityki, biznesu, nauki i ekonomii będą dyskutować o kształcie europejskiej gospodarki w najbliższych latach. Podczas ponad 100 sesji plenarnych, z których istotna część gościć będzie w angelo Katowice, poruszone zostaną takie zagadnienia jak: Europa 2020, UE i kraje Europy Centralnej wobec spowolnienia gospodarczego, Polityka energetyczna Unii Europejskiej czy Europa-Chiny.

 

Swoją obecność w angelo Katowice zapowiedzieli m.in. Jerzy Buzek - przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012 oraz prezes Rady Ministrów w latach 1997-2001 i Günter Verheugen, Komisarz UE ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu w latach 2004-2010, Komisarz UE ds. Rozszerzenia w latach 1999-2004, którzy wystąpią podczas panelu „Energetyczna mapa drogowa 2050 i przyszły miks energetyczny Europy” w angelo Hotel Katowice. „Skala organizowanego przez nas wydarzenia stale rośnie. Zależy nam, aby do Katowic przyjechali ważni, europejscy decydenci. Z ich udziałem przeprowadzimy merytoryczne debaty na najwyższym poziomie.” – podkreśla Wojciech Kuśpik, Prezes Grupy PTWP SA, inicjator EEC. Tomasz Piórkowski, General Manager angelo Hotel Katowice, dodaje: „Z roku na rok widzimy profesjonalizację i coraz większą rangę EEC. Dla hotelu biznesowo-konferencyjnego to niezwykła nobilitacja być w centrum gospodarczo-biznesowych wydarzeń.

 

Czujemy, że jesteśmy w odpowiednim miejscu.” Panele EEC w angelo Hotel Katowice będą dotyczyły przede wszystkim rynku zdrowia i polityki energetycznej. Ciekawie zapowiada się również m.in. debata „Własność intelektualna w nowej gospodarce”, do której został zaproszony Michał Boni, Minister Administracji i Cyfryzacji, czy „Wspólna polityka rozwoju kluczowych technologii przyszłości”, podczas której o innowacyjnych przedsięwzięciach w obszarze KET (technologie grupy KET to m.in. nanotechnologie, fotonika i biotechnologia) dyskutować będą eksperci z USA, Finlandii, Danii czy Niemiec. We wszystkich 12 salach liczącego 1350 m2 centrum konferencyjnego angelo Hotel Katowice w dniach 14-16 maja będą odbywać się debaty EEC, a większość pokoi nocować będą uczestnicy konferencji: prezesi, europejscy decydenci i VIP-y. W angelo odbędą się również spotkania biznesowe, koktajle i bankiety.

 

Katowice – energia spotkań „Warto zauważyć, że Katowice pod względem infrastruktury i możliwości dojazdowych stanowią najlepszą lokalizację dla tego typu wydarzenia w naszym kraju.” – przyznał Wojciech Kuśpik. To również z tego powodu angelo Hotel Katowice podjął współpracę z Grupą PTWP SA, która jest organizatorem EEC. Hotel należący do sieci Vienna International od początku swojego istnienia mocno angażuje się w działania na rzecz promocji Śląska w branży turystyki biznesowej i MICE. W marcu tego roku we współpracy z Urzędem Miasta Katowice, zorganizował po raz drugi „Discover Silesia”, którego celem było pokazanie organizatorom eventów energii spotkań Katowic.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *