St. Bruno w Giżycku w krzyżackim zamku

Historia zamku, w którym mieści się obecnie 4-gwiazdkowy hotel St. Bruno, sięga XIV wieku. Średniowieczny zamek, położony nad Kanałem Łuczańskim łączącym jeziora Niegocin i Kisajno, został wzniesiony przez zakon krzyżacki i był niejednokrotnie niszczony i odbudowywany.

W XIX wieku dokonano rozbiórki warowni zamku, a do naszych czasów zachowało się jedynie skrzydło mieszkalne, które pozostawało do niedawna w ruinie. Niszczejącym zamkiem zainteresował się obecny właściciel, spółka Zamek Giżycki Jana Karaszewskiego, który podjął się ambitnego wyzwania restauracji oraz przebudowy obiektu. Całe przedsięwzięcie, czyli wzmocnienie fundamentu zamku i całej konstrukcji, konserwacja elementów samego budynku i w rezultacie powstanie nowoczesnego centrum wypoczynkowo-konferencyjnego, było jedyną szansą na uratowanie niszczejącego zabytku i przywrócenie mu dawnej świetności. Z ruin stworzony został obiekt, który może być uznawany za jedną z pereł pośród mazurskich hoteli i nie tylko mazurskich.W jego wnętrzach odnaleźć można atmosferę kurortu okresu międzywojennego XX w., kiedy to Giżycko było modnym miejscem wypoczynku na Mazurach. Hotel tworzą odrestaurowany zamek, w którym znajduje się 21 pokoi oraz dwa skrzydła z 46 pokojami i dwoma apartamentami. W części zamkowej podziwiać można zachowane elementy zabytkowej konstrukcji zamku, w tym częściowo odsłonięte XIII-wieczne fundamenty, wzdłuż których poprowadzono korytarz. Wystrój hotelu St. Bruno to przykład połączenia tradycji z elementami nowoczesnej architektury. Solidne ceglane i kamienne mury sąsiadują z „designerskimi” meblami, a pokoje łączą w sobie komfort z elegancją. Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w hotelu jest jasna, przestronna restauracja La Bibliotheque, z kameralną antresolą, oranżerią i dziedzińcem. W La Bibliotheque goście mogą delektować się smakiem potraw przyrządzanych przez Grzegorza Labudę, jednego z najlepszych szefów kuchni w Polsce.


St. Bruno
Miasto: Giżycko
Kategoria przyznana: 4
Liczba pokoi: 69 / Liczba miejsc noclegowych: 160
Liczba lokali gastronomicznych: 3 /
Liczba miejsc gastronomicznych: 180
Liczba sal konferencyjnych: 3 /
Liczba miejsc w salach konferencyjnych: 320
SPA: basen, sauna, jacuzzi, laser
Ellipse, Aemotion SPA, anti-aging,
medi
Data otwarrcia: 2012


Karta dań zmienia się wraz z porami roku, zachowując równowagę pomiędzy tradycyjną kuchnią polską, a kuchnią światową. Klub hotelowy z kręgielnią, połączony z winiarnią, a także whisky barem znajdujący się w części zamkowej to miejsce, gdzie goście mogą spróbować najlepszych gatunków win i alkoholami z najwyższej półki. We wnętrzach hotelu nie brakuje nowoczesności, o czym świadczy zlokalizowane w centralnej części hotelu Medi SPA, oferujące zabiegi zarówno z zakresu konwencjonalnego SPA, jak również z zakresu medycyny estetycznej. Podczas zabiegów wykorzystywane są kosmetyki takich marek, jak: Pevonia Botanica, Xylogic, Filorga, Scinceuticals. Akademia anti-aging prowadzona pod okiem doktora medycyny Waldemara Deszczyńskiego to unikatowy program skoncentrowany na utrzymaniu gości w zdrowiu i dobrej kondycji psychofizycznej. Program Akademii łączy w sobie diagnostykę dotyczącą zdrowia, specjalnie dopasowaną dietę program indywidualnie dobranych zabiegów i ćwiczeń. Do dyspozycji gości jest też basen z masażami wodnymi, jacuzzi i sauna.


Obiekt jest przystosowany do przyjmowania konferencji, a położenie nad wodą stanowi dobrą bazę wypadową do organizacji zajęć integracyjnych. W swej ofercie hotel posiada cztery klimatyzowane sale konferencyjne o unikalnych nazwach nawiązujących do oryginalnych i nieszablonowych osobowości okresu międzywojennego XX wieku. Różnej wielkości sale – Coco Chanel, Josephine Baker, Salvador Dali oraz St. Bruno – mogą pomieścić do 300 osób, natomiast hotelowe foyer pozwala na organizację wystaw i prezentacji. Nazwa hotelu nawiązuje do św. Brunona z Kwerfurtu, który zginął z rąk pogan nad brzegiem Niegocina w 1009 roku. Św. Brunon jest patronem Giżycka.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

3 komentarze do “St. Bruno w Giżycku w krzyżackim zamku

  1. Mój ulubiony Hotel – jeżdżę tam właściwie co każdy urlop – polecam! A cena wcale nie taka przerażająca, jak na warunki i atrakcje, jakie są przygotowane dla gości!

  2. Przepiękny Hotel – ma swój klimat. Do tego obsługa spisuje się na medal – dzięki nim czułam się w Hotelu bardzo komfortowo. Zabiegi SPA – rewelacja, już się nie mogę doczekać, aż tam wrócę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *