III edycja Novotel Garden Gallery

Novotel Garden Gallery zaprasza już po raz trzeci na wystawę prac wybitnych polskich rzeźbiarzy. Jest to największa w Warszawie ekspozycja współczesnej rzeźby plenerowej. W hotelu Novotel Warszawa Airport wystawiono ponad 70 prac, wybranych przez kuratorów wystawy Majida Jammoula i Dariusza Kowalskiego ze Związku Polskich Artystów Plastyków. Novotel Garden Gallery zaprasza codziennie do lobby i ogrodu hotelowego na spotkania ze sztuką. Wystawę można oglądać już od  18 maja br.


 

III edycja wystawy rzeźby jest kontynuacją projektu


z lat poprzednich. Jest to współpraca pomiędzy hotelem Novotel Warszawa Airport i Sekcją Rzeźby Okręgu Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków. Ekspozycja w Novotel Garden Gallery
w 2010 i 2011 roku została doceniona zarówno przez środowisko artystów, znawców i krytyków sztuki oraz gości hotelu i mieszkańców Warszawy. Novotel Garden Gallery to ważne miejsce na kulturalnej mapie Warszawy – jedno z nielicznych, gdzie współczesną polską rzeźbę plenerową można podziwiać przez cały rok w ogrodzie hotelu.

 

Novotel Garden Gallery w ramach III edycji prezentuje rekordową liczbę prac - ponad 70 unikatowych dzieł 49. artystów, w tym największych polskich rzeźbiarzy: Zbigniewa Maleszewskiego, Gustawa Zemły i innych. To wyjątkowa okazja, by obcować z dziełami sztuki współczesnej i pokazać, że ta sztuka świetnie adaptuje się w przestrzeni publicznej Novotel Warszawa Airport.

 

„Trzecia już z kolei wystawa rzeźby Novotel Garden Gallery to ważne wydarzenie dla naszego hotelu. Marka Novotel ceni obecność w swoich hotelach sztuki współczesnej, która pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale też tworzy wyjątkowy klimat.” – mówi Aleksander Pietyra, Dyrektor Novotel Warszawa Airport. „W tym roku do spotkań ze sztuką zapraszamy również w ramach Nocy Muzeów w Warszawie z 19 na 20 maja. Jesteśmy dumni, że możemy prezentować szerszej publiczności dzieła tak znamienitych twórców.”W hotelu Novotel Warszawa Airport organizowanych jest także wiele innych wernisaży
i wystaw polskich artystów – od współczesnego malarstwa po fotografię artystyczną. Ekspozycja obrazów Grzegorza Piecyka, dwie edycje wystawy poplenerowej „Aviator”, pokaz malarstwa iluzjonistycznego Jarosława Luterackiego, prezentacja artystycznej fotografii portretowej „Gwiazdozbiór” Jerzego Kośnika, wystawa i aukcja charytatywna „Artyści dla Adasia” – to przykłady tego co dzieje się w hotelu Novotel Warszawa Airport.

 

Novotel Garden Gallery w hotelu Novotel Warszawa Airport przu ulicy 1 Sierpnia 1 zaprasza na III wystawę rzeźby od 18 maja do końca listopada 2012 roku, przez 7 dni
w tygodniu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *