Uroczyste otwarcie hotelu B&B Warszawa-Okęcie

24 maja 2012 roku odbyła się uroczysta gala otwarcia hotelu B&B Warszawa - Okęcie, należącego do francuskiej sieci komfortowych hoteli ekonomicznych. Wydarzenie było symboliczną inauguracją działalności obiektu – hotel otwarto już pod koniec 2011 roku. W spotkaniu uczestniczyli m.in. partnerzy biznesowi B&B Hotels, którzy przyczynili się do powstania obiektu, a także Georges Sampeur, Prezes Grupy B&B Hotels. Spotkanie stanowiło okazję do pierwszych podsumowań oraz przedstawienia dalszych planów rozwoju Sieci na polskim rynku.

 


B&B Warszawa - Okęcie to komfortowy hotel ekonomiczny zlokalizowany w pobliżu lotniska im. F. Chopina w Warszawie. Pięciokondygnacyjny obiekt, w którym mieszczą się 154 pokoje, został zaprojektowany w sposób zapewniający gościom maksymalną funkcjonalność oraz wygodę. Od momentu rozpoczęcia działalności pod koniec grudnia 2011 roku, staje się on stopniowo coraz bardziej rozpoznawalnym punktem na mapie Warszawy.

Większość rezerwacji pochodzi od klientów biznesowych, którzy cenią sobie bliskość lotniska oraz znakomity stosunek ceny do jakości. Ponad 80 proc. całości sprzedanych noclegów to rezerwacje krajowe. Co ciekawe, coraz więcej z nich, realizowanych jest przez gości przybywających do Warszawy drogą lotniczą - mówi Michał Rzeźnik, dyrektor hotelu B&B Warszawa - Okęcie.

Generalnym wykonawcą hotelu jest firma RD bud, działająca na polskim rynku od 1997 r. W swoim portfolio firma posiada m.in. obiekty biurowe, przemysłowe i logistyczne, centra handlowe, hotele, stacje serwisowe oraz salony sprzedaży. Dodatkowo spółka przeprowadziła gruntowny remont jednego z najbardziej luksusowych hoteli w kraju. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy wykonanej przez firmę RD bud. Wykonawcy budynku udało się m.in. znakomicie wyciszyć wnętrze hotelu, dzięki czemu odwiedzający go klienci mogą zapomnieć, że mieści się on przy jednej z najbardziej ruchliwych ulic w Warszawie, Alei Krakowskiej – podsumowuje Michał Rzeźnik. Spółka RD bud, wywodząca się francuskiej grupy budowlano-deweloperskiej Rabot Dutilleul, była odpowiedzialna również za realizację toruńskiego hotelu należącego do B&B.

Ze względu na zbliżające się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, hotel B&B Warszawa – Okęcie przygotował dla swoich gości m. in. broszury informujące o atrakcjach piłkarskich oraz strefach kibica organizowanych w stolicy. Hotel przyjął też wiele rezerwacji na czas rozgrywek, z których zdecydowana większość pochodzi od gości z Rosji. Przy tej okazji okazało się, iż uruchomiona w marcu tego roku aplikacja, umożliwiająca rezerwację pokoi poprzez Facebooka, stała się funkcjonalnym narzędziem zarówno dla turystów krajowych, jak i tych z zagranicy. Wszyscy kibice, chcący cieszyć się atmosferą Euro 2012, nadal mają szansę zarezerwować nocleg – w hotelu pozostały jeszcze wolne miejsca. Opłata za pokój na czas Mistrzostw Europy wynosi 399 złotych. Po zakończeniu rozgrywek, ceny powrócą do standardowych stawek - w przypadku gości indywidualnych będzie to 199 złotych w tygodniu oraz 169 złotych w weekendy.

B&B planuje kolejne inwestycje w Polsce. We Wrocławiu rozpoczęły się już przygotowania do prac budowlanych. Otwarcie obiektu w stolicy Dolnego Śląska planowane jest na drugą połowę 2013 roku. Dodatkowo sieć złożyła już wszelkie niezbędne dokumenty do uzyskania pozwolenia na budowę hotelu w Łodzi. Jesteśmy niezwykle zainteresowani polskim rynkiem. Segment komfortowych hoteli ekonomicznych nie jest tu jeszcze mocno rozwinięty. Nasza oferta jest konkurencyjna, dlatego wierzymy, iż zyska duże uznanie. Obecnie poszukujemy atrakcyjnych lokalizacji w Gdańsku, Krakowie, Katowicach, Poznaniu oraz Warszawie – mówi Georges Sampeur, Prezes Grupy B&B Hotels.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *