Cztery miliardy z majówki

Tegoroczny maj rozpoczął się wielką, polską majówką, która dla wielu Polaków trwała od 27 kwietnia do 6 maja. Według szacunków Hotelarza, na wypoczynek i zwiedzanie w trakcie długiego weekendu wyruszyło w Polskę co najmniej 3,5 mln Polaków. Z sondażu instytutu badawczego GfK Polonia przeprowadzonego na zamówienie "Rzeczpospolitej" wynika, że na wypoczynek w kraju miało się zdecydować ponad 6 mln Polaków.

Jak szacuje "Hotelarz", opierając się na podstawie wpływów i analizie ruchu
turystycznego z lat ubiegłych, wyjeżdżający z miejsca zamieszkania Polacy w trakcie majówki wydali na noclegi, gastronomię, przejazdy i atrakcje turystyczne ponad 2 mld zł. Jeśli dodamy do tego osoby, które pozostały w domach, ale korzystały z całodniowych wyjazdów lub spacerów, to kwota może ulec co najmniej podwojeniu. W trakcie podobnej długości weekendu w roku 2006 z wypoczynku poza domem skorzystało prawie 3 mln Polaków, co miało przynieść branży turystycznej ponad 4 mld zł. 

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *