Think Tank branży SPA

Rozpoczęła działalność nowa organizacja, która stawia sobie za cel wspieranie rozwoju polskiego i europejskiego rynku SPA&Wellness – Europejska Fundacja Spa . Priorytetowym celem Fundacji jest wsparcie merytoryczne dla podmiotów działających w branży, poprzez prowadzenie i publikację badań dotyczących rynku SPA&Wellness w Polsce oraz organizację kongresów i warsztatów.

 

Chcemy pełnić funkcję think tanku dla branży SPA, ponieważ jesteśmy zdania, że firmom operującym w tym sektorze gospodarki brakuje wsparcia merytorycznego w postaci choćby rzetelnych badań kondycji rynku SPA, które pomogłyby im podejmować słuszne decyzje biznesowe – mówi Arkadiusz Dawidowski, prezes Fundacji. Ważnym elementem działań będzie budowanie wizerunku Polski w Europie jako kraju o atrakcyjnej i bogatej ofercie SPA&Wellness. – Polskie ośrodki i hotele SPA mają olbrzymi potencjał, który nie jest dostatecznie wykorzystywany. Pod względem infrastruktury hotelarskiej polska oferta turystyki SPA&WELLNESS jest na bardzo wysokim poziomie, natomiast wciąż brakuje jej odpowiedniej promocji za granicą – dodaje Arkadiusz Dawidowski. Pierwszym ważnym wydarzeniem organizowanym przez Europejską Fundację SPA będzie konferencja SPA @ HOTEL, która odbędzie się podczas warszawskich targów WorldHotel, 5 października. W czasie konferencji Fundacja przedstawi wyniki swoich najnowszych badań dotyczących polskiego rynku hotelowych SPA. Będzie to też okazja do zdobycia praktycznej wiedzy w zakresie nowoczesnych metod zarządzania i marketingu obiektów SPA, ze szczególnym uwzględnieniem narzędzi e-marketingowych. Specjalnym gościem konferencji będzie Jean-Guy de Gabriac, międzynarodowy konsultant SPA, który zaprezentuje najnowsze światowe trendy i praktyki sprzedaży usług SPA. Europejska Fundacja SPA została zarejestrowana w Warszawie w 2011 r. Jej fundatorem jest Monika Dawidowska, prezes firmy konsultingowej ForSpa, a w skład Rady Fundacji wchodzą: Anita Bajdalska – właścicielka firmy Manager SPA oraz dyrektor SPA w Hotelu Aquarius, Anna Koreńczuk – wykładowca Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa oraz prezes spółki Brainstore, do której należy firma SPA Profeo Consulting oraz portal www.podarujspa. pl i Paweł Polka – prezes firmy Comfortum i wydawca czasopisma SPA-Info.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *