Szczecin przyjmie żaglowce

W dniach 4-7 sierpnia Szczecin będzie gościł żaglowce biorące udział w regatach The Tall Ships` Races. Według szacunków władz Szczecina na finał imprezy przyjedzie 1,5 mln turystów. Władze miasta kończą warte miliony złotych inwestycje, prace porządkowe i modernizacyjne.

W podziemiach tarasów Wałów Chrobrego, tuż nad Odrą, powstaje duży kompleks sanitarny.
Na dwóch poziomach oprócz toalet będą też prysznice i pralnia. Kupiono profesjonalne pomosty cumownicze, na nabrzeża podciągnięto prąd i wodę. Przeprowadzono rewitalizację alejek i oświetlenia w Parku űeromskiego. Na czas regat podporządkowana imprezie zostanie komunikacja. Powstaną ogromne parkingi, z których komunikacja miejska dotrze w rejon nabrzeży.


Trudno jeszcze powiedzieć, jak imprezę, a raczej jej gości, przyjmie szczecińska baza noclegowa. Ta skategoryzowana składa się z 21 hoteli, kempingu, pensjonatu i 6 schronisk młodzieżowych. Organizatorzy polecają jednak 38 innych obiektów, m.in. hotele pracownicze i domy studenta. 

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *