Hotelowy wieżowiec w Porcie Praskim?

Odżyły plany zagospodarowania Portu Praskiego. Jeden z projektów zakłada wybudowanie kilku wysokościowych budynków, wśród których ma być również hotel. Byłby to pierwszy nowoczesny hotel w tej części Warszawy.


Port Praski od początku nie ma szczęścia. Jego budowę rozpoczęto w pierwszej połowie lat 20. XX w. I chociaż zaplanowano siedem, to ostatecznie wybudowano jedynie trzy baseny o częściowo murowanych nabrzeżach. Obecnie obszar portu, który obejmuje powierzchnię około 50 ha gruntu zlokalizowanego między nasypem kolejowym linii średnicowej od strony ul. Sokolej a ulicami Jagiellońską, Zamojskiego i Okrzei, jest największym niezagospodarowanym terenem w Centrum Warszawy.
Nadzieje na jego ożywienie pojawiły się na początku obecnego wieku, gdy po zbudowaniu Mostu Świętokrzyskiego w październiku 2000 roku teren został przekazany firmie Elektrim w ramach rozliczenia kosztów budowy. Jednak do tej pory żadne inwestycje nie zostały uruchomione. Dopiero ostatnio plany odżyły i Elektrim znów chce zbudować eleganckie mieszkania, biura i sklepy. Według jednej z koncepcji w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Praskiego pojawią się najprawdopodobniej 15-kondygnacyjne budynki. Pomieszczą one nie tylko biura i apartamenty, ale również
i - co najmniej - jeden hotel. Byłby to pierwszy nowoczesny hotel w tej części Warszawy. Wraz z budową bulwarów
i południowej pierzei ulicy Okrzei szacunkowy koszt inwestycji może zamknąć się
sumą od 300 do nawet 500 mln zł. 

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *