Łódzki Andel’s zimą 2008

W połowie czerwca prezydent Łodzi,
Jerzy Kropiwnicki podpisał zezwolenie na przekształcenie dawnej przędzalni Izraela Poznańskiego przy ul. Ogrodowej w luksusowy hotel. W czterogwiazdkowym obiekcie sieci Andel's, znajdą się 183 pokoje i 72 apartamenty długiego pobytu, sala konferencyjna, sala balowa i basen na ostatniej kondygnacji.


Będzie też parking z miejscami dla 198 samochodów.
Potężny pofabryczny budynek zostanie przebudowany. Przędzalnia podzieli się umownie na część prawą i lewą. Prawa część, bliższa pałacu Poznańskich będzie typowo hotelowa. Tu znajdzie się recepcja, restauracja i windy, którymi goście będą wjeżdżać do pokoi. W części lewej, bliższej przyszłemu Muzeum Sztuki, będą apartamenty długiego pobytu oraz sale konferencyjne. Powierzchnia biuro-konferencyjna zajmie 2600 mkw.

Na ostatniej kondygnacji znajdzie się wielka sala balowa o pow. 1000 mkw. Dawna fabryka zyska kilka tarasów widokowych, w tym jeden słoneczny przylegający do hotelowego SPA. Na dachu powstanie szklane akwarium, a w nim basen dla gości hotelowych w stuletnim zbiorniku przeciwpożarowym. Inwestorem jest austriacka grupa Warimpex, notowana na giełdzie w Warszawie i Wiedniu. 

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *