Sopot PIĘKNO I TROSKLIWOŚĆ – MERA HOTEL

Nazwa hotelu wywodzi się od imienia morskiej bogini Mera – postaci personifikującej wszystkie wartości, na których zbudowana została idea obiektu tj. nieskazitelne piękno i elegancja, wyjątkowa troskliwość, zdrowie i mądrość czerpana z natury. Mera jest jedynym hotelem w Polsce, którego fasada powstała w 100 proc. z naturalnego drewna. Uwagę zwraca również filozofia hotelu…

Inwestycja skandynawskiego developera, SwedeCenter, będącego częścią – Inter IKEA Center Group, zaprojektowana przez Czesława Bieleckiego, to przykład holistycznego potraktowana pojęcia usługi hotelowej. Mera SPA Hotel w Sopocie, to jeden z najbardziej imponujących obiektów tego typu w Polsce. 4-kondygnacyjna bryła budynku pokryta jest w całości 7 tys. m² modrzewiem syberyjskim, który nie nabiera patyny jak większość desek poddanych działaniom słońca i wiatru, ale odwrotnie: jaśnieje.


Hotel oferuje 145 pokoi, największą w regionie strefę SPA & Wellness z 35 gabinetami zabiegowymi i czterema basenami, w tym jedynym w Polsce odkrytym basenem hotelowym na dachu (prawie nie ma brzegów, a woda zdaje się spadać w dół, gdzie przed oczami gości korzystających z kąpieli rozpościera się widok na Bałtyk), kompleks saun oraz dwie restauracje Mera Brasserie i Pescatore, zarządzane przez włoskiego szefa kuchni. Uwagę zwraca także szczególna filozofia hotelu, na której opiera się etykieta obsługi gości. Zgodnie z założeniem, Mera SPA Hotel przypomina raczej ekskluzywny ośrodek wypoczynkowy aniżeli tradycyjny hotel, w którym zatrzymujemy się na jedną noc podczas służbowej podróży. Każdy gość, a raczej Gość, bo takiej pisowni wymaga etykieta hotelu, od wejścia jest otaczany ciepłem i opieką, tak aby łatwo poddał się relaksującemu charakterowi miejsca. Punktem wyjścia już na etapie projektowania obiektu było kojące działanie na wszystkie zmysły klientów. Nowoczesna bryła budynku, oszczędna, elegancka estetyka wnętrz, naturalne materiały i wyposażenie najwyższej jakości – wszystko to ma za zadanie tworzyć skrupulatnie do poszczególnych stref hotelowych i pór dnia. Hotelowa strefa SPA & Wellness zawiera bogatą ofertę usług, skoncentrowaną na czterech głównych zagadnieniach: weryfikacja ogólnego stanu zdrowia, zarządzanie stresem i głęboki relaks, odchudzanie oraz zabiegi oczyszczające i zapobiegające starzeniu się. 145 obszernych pokoi z widokiem na morze, zróżnicowanych jest pod względem funkcji oraz aranżacji, w tym pięć apartamentów. Jedno piętro to pokoje rodzinne, a w ich sąsiedztwie dwa pokoje gier i zabaw dla dzieci. Dostępne są także pokoje dla zakochanych oraz pięć indywidualnie zaprojektowanych apartamentów: Misty, Sandy, Sunrise, Sunset i Stormy.


Ich nazwom odpowiada wystrój każdego wnętrza: mglisty, piaskowy, wschodu czy zachodu słońca i sztormowy, utworzone poprzez wyselekcjonowane elementy dekoracyjne, odpowiednią kolorystykę ścian czy glazurę w łazience. 35 gabinetów w SPA & Wellness to strefa, gdzie oferuje się zabiegi oparte głównie na bogactwie morskiej fauny i flory, różne masaże, zabiegi odchudzające i oczyszczające oraz terapie związane z głębokim relaksem. W hotelowym SPA nie ma żadnych maszyn, ani kapsuł, w których „więzi” się gości w imię ich urody.


Wszystkie zabiegi wykonywane są ręcznie, z użyciem naturalnych kosmetyków związanych z morzem. Centrum Wellness oferuje cztery baseny z hydromasażami: pływacki duży, pływacki mały, dla dzieci, zewnętrzny, jacuzzi wewnętrzne i zewnętrzne, osobną saunę dla pań i panów (mokra, sucha). Do tego jeszcze trzy sale konferencyjne łącznie na 250 osób i parking podziemny z 81 miejscami.


MERA SPA HOTEL
Miasto: Sopot
Kategoria: 4 gwiazdki
Liczba pokoi: 145 / Liczba miejsc: 290
Liczba lokali gastronomicznych: 2 (na 250 osób)
Liczba sal konferencyjnych: 3 (na 250 osób)
SPA i Wellness: 35 pokoi zabiegowych, 4 baseny, 2 jacuzzi wewnętrzne i zewnętrzne, 2 jacuzzi zewnętrzne, strefa saun
Data otwarcia: maj 2012


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *