Wrocław Design i technologia – PURO

PURO Hotel to nowa jakość w polskim hotelarstwie. Jak sam siebie określa, to pierwszy inteligentny, niemal samoobsługowy hotel w Polsce. Wirtualny concierge, centralny panel sterujący wszystkimi urządzeniami w pokoju, przeszklona łazienka, publiczna strefa wypoczynkowa – PURO Hotel stanowi mariaż designerskiej awangardy z najnowocześniejszymi technologiami.


Koncept inteligentnych hoteli PURO zakłada stworzenie sieci obiektów, które dzięki centralnej lokalizacji, innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym i nowoczesnemu designowi oferować mają wysoką jakość usług za rozsądną cenę. PURO Hotel we Wrocławiu stanowi prototypowy obiekt tej sieci. Położony w sercu Wrocławia pośród zabytkowych kamienic swoją bryłą i fasadą wpisuje się w architekturę starodawnych budynków. Największym wyzwaniem dla projektantów z pracowni APA Hubka było stworzenie takiego projektu, który wpasowałby się w charakter uliczki przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności hotelu i nowoczesnego wyglądu.

 W poszukiwaniu odpowiedzi na zmieniające się potrzeby podróżujących projektanci postawili na oryginalność, design i technologię. Cel został osiągnięty – powstał obiekt ozdobiony futurystyczną fasadą, a goście mogą cieszyć się jasnymi, doświetlonymi pokojami z widokiem na jedną z najpiękniejszych uliczek Wrocławia. Hotel zlokalizowany jest w malowniczej części miasta, nazywanej Dzielnicą Czterech Świątyń albo Dzielnicą Tolerancji. Historycznie była to część dzielnicy żydowskiej. Obecnie współistnieją tu żydowska synagoga oraz kościoły: ortodoksyjny, protestancki i katolicki. Ul. Włodkowica łączy w sobie urodę przedwojennego Breslau, klimat secesji, wspomnienie przepychu pałacu hrabiowskiej rodziny Ballestrenów i obraz tętniącego życiem codziennym biurowca.

 Zarówno secesyjne akcenty, okna o pięknym, gotyckim kształcie jak i znaki współczesności tworzą unikalne połączenie różnych stylów, epok i wizji świata. Trzypiętrowy budynek hotelu swoim kształtem przypomina literę „U”. Boczne skrzydła otaczają wewnętrzny dziedziniec, który otwiera się od strony południowej na fosę miejską. Do hotelu prowadzą dwie bramy. Pierwsza wiedzie do wewnętrznego dziedzińca hotelu, który sąsiaduje z ogrodem. Druga brama – ogrodowa – wychodzi na Promenadę Staromiejską, którą idąc wzdłuż fosy, można dotrzeć do pobliskich ogrodów. Dziedziniec budynku otoczony jest przez szklane ściany hotelu. Za nowoczesną elewacją kryje się hotel ze 102 pokojami i podziemnym parkingiem.

 Klasyczną recepcję zastąpiono elektronicznym stanowiskiem, przy którym każdy gość osobiście melduje się i odbiera klucz, gdyż maksymalne uproszczenie i skrócenie procedur czynią go niemal samoobsługowym. Do dyspozycji gości przez całą dobę jest pracownik hotelu oraz wirtualny „PURO concierge”. Tradycyjne hotelowe lobby zostało zaprojektowane jako nowoczesna przestrzeń do wypoczynku i do pracy – z fotelami i kanapami, gdzie goście mogą spędzać wolny czas, pracować, spożywać posiłki czy spotykać się z partnerami biznesowymi. Jednak największe zmiany czekają na gości w pokojach hotelowych.

 

PURO HOTEL
Miasto: Wrocław
Kategoria: 3 gwiazdki
Liczba pokoi: 102/ Liczba miejsc: 199
Liczba lokali gastronomicznych: 1 (na 50 osób)
Liczba sal konferencyjnych: 1 (na 20 osób)
SPA i Wellness: -
Data otwarcia: kwiecień 2011

 

Centralny panel dotykowy umożliwia ustawienie budzenia, sterowanie klimatyzacją, regulację barwy i natężenia oświetlenia ledowego oraz pozwala, za pomocą jednego kliknięcia, wymeldować się z hotelu. Ponadto takie udogodnienia jak bezpłatny dostęp do WiFi, darmowe rozmowy międzynarodowe, a także możliwość podłączenia sprzętu elektronicznego (laptopa, mp3 czy iPhone’a) do 40-calowego telewizora za pośrednictwem specjalnej konsoli, tworzą nową jakość w ofercie usług hotelowych. Inwestorem hotelu jest norweska grupa kapitałowa, a obiekt zdobył już nominację do nagrody w prestiżowym konkursie European Hotel Design Awards w kategorii Newbuild przyznawaną za projekt architektoniczny nowopowstałych obiektów.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *