Aktywna ochrona zdrowia w saunie

Wszystko w jakiś sposób łączy się z pojęciem dobrego samopoczucia. Zielona herbata z aloesem. Masaż gorącymi kamieniami. Jednak, dzisiaj, filiżanka herbaty wellness nie wystarcza. Ktoś, kto chce czuć się dobrze musi też być aktywny fizycznie. Według badaczy trendów, zwrócenie uwagi na własne potrzeby łączy się z pojęciem dobrego samopoczucia i odnosi się do aktywnego elementu: nie tylko chcemy cieszyć się biernym rozpieszczającym doświadczeniem, ale też chcemy aktywnie coś zrobić dla naszego zdrowia. Regularne sesje sauny podczas zimnych miesięcy roku wzmacniają nasz system immunologiczny na długi czas.


Sauna podnosi temperaturę ciała, która zwiększa produkcję przeciwciał we krwi. Ogólnie, regularne korzystanie z sauny sprawia, że rzadziej chorujemy jak również szybciej przezwyciężamy infekcje. Sesje w saunie stymulują regulację cieplną organizmu, żeby ciało mogło szybko dostosować się do zmiany temperatur. To sprawia, że użytkownicy sauny cieszą się zdrowiem nawet, gdy na zewnątrz jest zimno i wilgotno.

Sauna Inipi od Duravit korzystnie wpływa na zdrowie, powodując pocenie, ale też oferuje dodatkowe funkcje. Użytkownik sauny może indywidualnie dostosować temperaturę, wilgotność powietrza, kolorowe oświetlenie i dźwięk za pomocą pilota. Preferowane kombinacje można zapisać jako profil użytkownika, a dodatkowe urozmaicenia zapewniają fabrycznie zaprogramowane ustawienia. „Dżungla“, „Pustynia“, „Azja“, „Morze Śródziemne“ czy „Indian“ to nie tylko inna wilgotność powietrza czy temperatura, lecz również odpowiedni, dopasowany do danego programu dźwięk.

Alternatywą pozwalającą na oszczędność przestrzeni jest kompaktowa sauna Inipi B, oferująca maksymalną przyjemność sauny, nawet na niewielkiej przestrzeni.

Zdrowotne działanie sauny wspomaga branie zimnego prysznica. Naprzemienne gorące i zimne bodźce są najlepszą drogą, by pobudzić zarówno serce i układ krążenia do pracy. Podczas brania chłodnego prysznica, naczynia krwionośne kurczą się i krążenie stabilizuje się. Świeże powietrze również ochładza płuca i zwiększa ilość tlenu we krwi.

Kabina prysznicowo – parowa St. Trop stanowi alternatywę dla nowicjuszy w saunie. St. Trop oferuje zdrową kąpiel parową zapewniającą wyjątkowe odprężenie. Temperatura w kabinie parowej jest niższa niż w saunie, jednak wilgotność powietrzna wynosi prawie 100%. To połączenie gorąca i wilgotności łagodzi stres, jak również oczyszcza i relaksuje.

Regularne sesje w saunie wywierają bardziej korzystny wpływ na system immunologiczny niż codzienna filiżanka herbaty wellness oraz promują profilaktykę zdrowia. Nawet, jeśli przyzwyczajenie się do zimnego prysznica po odwiedzeniu sauny wymaga czasu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *