Interesująca transakcja Magna Polonia i RT Hotels

Firma CB Richard Ellis Polska wyceniła w lutym cztery hotele i dwa biurowce w Krakowie posiadane przez spółkę RT Hotels na 72,95 mln złotych. Pod koniec czerwca fundusz NFI Magna Polonia sprzedał 51,1 proc. akcji RT Hotels, samej firmie hotelarskiej RT Hotels za 29,7 mln złotych.


Według inwestorów indywidualnych, którzy są akcjonariuszami Magny, było to zdecydowanie za mało. Domagali się ujawnienia wyceny nieruchomości sporządzonej przed transakcją przez biegłego. W związku z licznymi zastrzeżeniami sprawą sprzedaży udziałów w RTH przez Magnę oraz polityką inwestycyjną i informacyjną Magny zajęło się Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Jeżeli okaże się, iż zarząd Magny faktycznie sprzedał udziały w RTH poniżej ich rzeczywistej wartości, skierują do prokuratury doniesienie o popełnieniu przestępstwa z powodu niegospodarności lub działania na szkodę spółki.
Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *