Dobre wyniki Orbisu w III kwartale

„Druga połowa roku 2011 była dla rynku hotelarskiego bardzo korzystna ze względu na Prezydencję Polski w Unii Europejskiej, bezpośrednie porównanie trzeciego kwartału roku 2012 z analogicznym okresem roku ubiegłego, nie jest więc w pełni adekwatne. Ponadto, zgodnie z przewidywaniami wielu analityków, polska gospodarka zaczyna spowalniać, w związku z niepewną sytuacją w strefie euro. Pomimo niestabilnej sytuacji rynkowej, Orbis podejmuje działania mające na celu dostosowanie się do tych zmian, poprzez wprowadzenie specjalnego planu działania, obejmującego m.in.: dynamiczną strategię cenową, zmiany struktury cen korporacyjnych w wybranych lokalizacjach, jak również optymalizację wydatków w celu lepszej kontroli kosztów.”– powiedział prezes Zarządu Orbis S.A., Laurent Picheral, podsumowując wyniki 3 kwartału 2012.

 

W nadchodzących miesiącach Spółka skupi się na dostosowaniu do dynamicznie zmieniającej się sytuacji na rynku, aby zrealizować prognozowany poziom wyniku EBITDA. Będziemy również koncentrować się na dalszym, intensywnym rozwoju sieci hoteli, zgodnie z założeniami strategii „asset light”, która pozwala na poprawę rentowności, ograniczenie niepewności oraz zapewnia stabilność osiąganych wyników” -powiedział Laurent Picheral, prezes Zarządu Orbis S.A.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *