Boom-u nad Motławą ciąg dalszy

Autor: Andrzej Szafrański
Rok temu w materiale "Boom nad Motławą" (Hotelarz nr 8/2006) przedstawiliśmy zamiary inwestorów planujących budowę nowych obiektów hotelowych w centrum Gdańska. Po roku postanowiliśmy sprawdzić, na jakim etapie realizacji znajdują się przedstawione wówczas inwestycje

Z dziesięciu opisywanych rok temu obiektów funkcjonuje dopiero jeden - jest to hotel Aureus przy ulicy Sierocej. Większość z przedstawianych inwestycji jest opóźniona w stosunku do wcześniejszych deklaracji, a niektóre nie zostały nawet rozpoczęte.

Obecnie na etapie wykańczania wnętrz jest planowany jako trzygwiazdkowy hotel w XVIII-wiecznym spichlerzu Nowa Pakownia wznoszony przez Navo Investment. Intensywne prace zmierzające do zamknięcia stanu surowego trwają na tyłach Długiego Targu przy ulicy Powroźniczej, gdzie spółka Hotel Rezydent Gdańsk wznosi 135 pokojowy hotel, który ma funkcjonować pod marką Radisson SAS. Prace przy fundamentach trwają na Grodzkiej oraz rogu Grodzkiej i Targu Rybnego, gdzie wznoszone są dwa obiekty.

Mało, a właściwie nic, nie dzieje się w kamieniczkach Trzy Siostry kupionych przez Von der Heyden Group od banku Millenium. Według nieoficjalnych informacji w tym roku inwestor koncentruje się na poznańskiej Andersii i planowany w Gdańsku czterogwiazdkowiec musi zaczekać do przyszłego roku.

Podobnie jest w miejscu pozostałych zapowiadanych inwestycji: w pobliżu hotelu Mercure Hevelius, gdzie miał powstać 143-pokojowy Etap, między ulicami: Stara Stocznia i Wałową, gdzie miał powstać kompleks usługowo-mieszkaniowy z hotelem i Wyspie Spichrzów, gdzie planowano centrum hotelowo-usługowo-mieszkaniowe. Stoi natomiast i to otoczony rusztowaniami zlokalizowany opodal gdańskiego Dworca Głównego gmach dawnej przychodni z roku 1900, który hotelarze z Krynicy Morskiej zamierzają przekształcić w wysokiej klasy hotel.

Nawet jeśli wszystkie inwestycje zlokalizowane w ścisłym centrum Gdańska nie zostaną zrealizowane, to i tak w stolicy Pomorza można mówić o boomie inwestycyjnym, który podkręciło jeszcze przyznanie Polsce i Ukrainie prawa do organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. W ciągu ostatnich kilku miesięcy ceny działek w gdańskim Głównym Mieście w publi [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *