Pomyślne zamknięcie transakcji sprzedaży Hotelu InterContinental w Warszawie

Zgodnie z zapowiedziami publikowanymi pod koniec października,Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG oraz UBM Realitätenentwicklung AG sprzedają Hotel InterContinentalw Warszawie na rzecz spółki WestInvest InterSelect, otwartego funduszu nieruchomości niemieckiej grupy DekaBank. Zamknięcie transakcji, tzw. closing, miało miejsce dzisiaj w Warszawie. Wartość sprzedaży przekraczająca 100 mln Euro, czyni ją największą transakcją na rynku hotelarskim w Polsce.

 

Cena ta możebyć nawet jeszcze wyższa, gdyż na wypadek odpowiednio dobrych wyników hotelu uzgodniono możliwość jej wzrostu. Warimpex i UBM wspólnie zrealizowały tę nieruchomość zaliczaną do inwestycji z grupy "core" i w ostatnim czasie posiadały po 50% udziałów w tym pięciogwiazdkowym hotelu, posiadającym 414 pokoi, suit iapartamentów. Aby osiągać korzyści z bardzo pozytywnego rozwoju hotelu także w kolejnych latach,Warimpex i UBM będą, w ramach transakcji, najmować hotel w zamian za stały czynsz dzierżawny i będą gow dalszym ciągu prowadzić pod marką InterContinental do 2027 roku.Prezes UBM Karl Bier cieszy się, że także w przyszłości jego firma będzie partycypować w rozwoju hotelu:„Pozostając właścicielem spółki operacyjnej do 2027 roku, zapewniamy sobie potencjalne zyski na przyszłość. Ta konstrukcja dzierżawy, sprawdzona już przy wielu transakcjach hotelarskich, przyniesie funduszowi stałe zyski z kapitału, niezależne od ryzyka rynkowego i działalności hotelu, a sprzedającym umożliwi płynność finansową wspierającą nowe inwestycje.“Dla Warimpexu transakcja stanowi najkorzystniejszą dotychczas sprzedaż nieruchomości. „Sprzedaż Hotelu InterContinental jest dla nas niezwykle udanym zakończeniem bieżącego roku i podstawą udanego roku 2013. Jesteśmy przekonani, że rynki transakcyjne będą się w najbliższych miesiącach rozwijały pomyślnie, a my będziemy mogli kontynuować sukces osiągnięty w tym roku“, mówi Franz Jurkowitsch, Prezes Warimpexu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *