Hotel w biurowcu

Jaki może być najlepszy pomysł na lokalizację hotelu przeznaczonego dla przedsiębiorców? Oczywiście umieszczenie takiego obiektu w budynku biurowym. Bodaj pierwszym w Polsce takim hotelem był warszawski Marriott. W Poznaniu jest nim ibb Andersia

hot_2007_10-45.jpg

Nowe, jak to zwykle bywa, ma wielu przeciwników. Część poznaniaków, gdy zobaczyła plany zagospodarowania placu Andersa, obruszyła się, że to nie takie budynki powstaną, jakie powinny być w tym miejscu, że za wysokie i zbyt brzydkie. Ale nowe budynki powstają.

W jednym z nich - wysokim na 102 metry dziewiętnastopiętrowcu zaprojektowanym przez poznańską pracownię Ewy i Stanisława Sipińskich, a należącym do dewelopera Von der Heyden Group, zlokalizowany jest czterogwiazdkowy hotel hiszpańskiej sieci ibb Andersia. Obiekt mieści się na dziewięciu pierwszych piętrach wysokościowca, co w zupełności wystarcza do podziwiania panoramy grodu Przemysła, w tym pobliskiego Starego Browaru. Pozostałe kondygnacje zajmują biura.


hot_2007_10-46.jpg

Chociaż oficjalne otwarcie hotelu zaplanowano na późną jesień tego roku, to pierwszych gości obiekt przyjął jeszcze w lecie. Uruchomiono wówczas około połowy z planowanych 171 pokoi ulokowanych na pierwszych czterech piętrach. Poza pokojami oddano wówczas do użytku centrum konferencyjno-bankietowe oraz restaurację Flavoria i Lobby Bar. Usługi ibb Andersia mają być skierowane przede wszystkim do klientów biznesowych, którzy licznie odwiedzają Poznań szczególnie w okresie imprez targowych.

hot_2007_10-44.jpgDlatego, dla podkreślenia biznesowego charakteru obiektu, w jego wnętrzach dominuje stosunkowo chłodny, utrzymany w minimalistycznym stylu z przewagą tonacji czarno-srebrno-białej wystrój. Elementem, który ożywia i ociepla wnętrza jest natomiast zieleń. Wnętrza i wystrój hotelu, które nie są wprawdzie w czystym, ale zbliżonym do coraz popularniejszego w Polsce stylu design, zostały wykonane i zaaranżowane zgodnie z projektem warszawskiej pracowni PRC Architekci.

Interesujące rozwiązania zostały zastosowane w pokojach hotelowych, gdzie obok obszernych łóżek znalazły się całkowicie przeszklone ściany łazienek, które w razie potrzeby może zasłonić. Są też podgrzewane podłogi i szezlongi ciągnące się na całej długości pokojowych okien. Jak przystało na obiekt biznesowy, są i sejfy na skrywające tajemnice handlowe wielu firm laptopy, oraz Business Center oferujące profesjonalne wyposażenie biurowe dla wygody gości hotelu oraz uczestników konferencji.

hot_2007_10-68.jpg
Na najwyższym poziomie budynku Andersii zlokalizowana zostanie restauracja z widokiem na panoramę miasta, zaś w hotelu jedno z największych w Poznaniu centrum konferencyjno-bankietowych, które może pomieścić do 800 osób. Według operatora hotelu cztery nowocześnie wyposażone sale konferencyjne i cztery sale bankietowe wraz ze wspomnianym Business Center wniosą nowy standard usług konferencyjnych w Poznaniu. Goście spragnieni aktywnego wypoczynku będą mogli skorzystać z krytego basenu, luksusowego centrum fitness oraz SPA. W podziemiach znajdzie się również parking na 170 miejsc, z których część została zarezerwowana dla gości hotelowych.

ibb Andersia Hotel

Pełna nazwa hotelu: ibb Andersia Hotel Właściciel: Andersia Tower Sp. z o.o. Kategoria: cztery gwiazdki
Liczba pokoi: 171
Liczba miejsc noclegowych: 344
Liczba lokali gastronomicznych: 4 (2 restauracje dla gości hotelowych, Lobby Bar, restauracja na piętrze Executive)
Liczba miejsc w restauracjach: 180
Liczba sal konferencyjnych: 8
Liczba miejsc w salach konferencyjnych: 800
Kompleks SPA: otwarcie wkrótce
Liczba zatrudnionych: 100
Przynależność do sieci hotelowych: ibb
Projekt i adaptacja: pracownia architektoniczna: Ewa i Stanisław Sipińscy

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.