Hotel w biurowcu

Jaki może być najlepszy pomysł na lokalizację hotelu przeznaczonego dla przedsiębiorców? Oczywiście umieszczenie takiego obiektu w budynku biurowym. Bodaj pierwszym w Polsce takim hotelem był warszawski Marriott. W Poznaniu jest nim ibb Andersia


Nowe, jak to zwykle bywa, ma wielu przeciwników. Część poznaniaków, gdy zobaczyła plany zagospodarowania placu Andersa, obruszyła się, że to nie takie budynki powstaną, jakie powinny być w tym miejscu, że za wysokie i zbyt brzydkie. Ale nowe budynki powstają.

W jednym z nich - wysokim na 102 metry dziewiętnastopiętrowcu zaprojektowanym przez poznańską pracownię Ewy i Stanisława Sipińskich, a należącym do dewelopera Von der Heyden Group, zlokalizowany jest czterogwiazdkowy hotel hiszpańskiej sieci ibb Andersia. Obiekt mieści się na dziewięciu pierwszych piętrach wysokościowca, co w zupełności wystarcza do podziwiania panoramy grodu Przemysła, w tym pobliskiego Starego Browaru. Pozostałe kondygnacje zajmują biura.Chociaż oficjalne otwarcie hotelu zaplanowano na późną jesień tego roku, to pierwszych gości obiekt przyjął jeszcze w lecie. Uruchomiono wówczas około połowy z planowanych 171 pokoi ulokowanych na pierwszych czterech piętrach. Poza pokojami oddano wówczas do użytku centrum konferencyjno-bankietowe oraz restaurację Flavoria i Lobby Bar. Usługi ibb Andersia mają być skierowane przede wszystkim do klientów biznesowych, którzy licznie odwiedzają Poznań szczególnie w okresie imprez targowych.

Dlatego, dla podkreślenia biznesowego charakteru obiektu, w jego wnętrzach dominuje stosunkowo chłodny, utrzymany w minimalistycznym stylu z przewagą tonacji czarno-srebrno-białej wystrój. Elementem, który ożywia i ociepla wnętrza jest natomiast zieleń. Wnętrza i wystrój hotelu, które nie są wprawdzie w czystym, ale zbliżonym do coraz popularniejszego w Polsce stylu design, zostały wykonane i zaaranżowane zgodnie z projektem warszawskiej pracowni PRC Architekci.

Interesujące rozwiązania zostały zastosowane w pokojach hotelowych, gdzie obok obszernych łóżek znalazły się całkowicie przeszklone ściany łazienek, które w razie potrzeby może zasłonić. Są też podgrzewane podłogi i szezlongi ciągnące się na całej długości pokojowych okien. Jak przystało na obiekt biznesowy, są i sejfy na skrywające tajemnice handlowe wielu firm laptopy, oraz Business Center oferujące profesjonalne wyposażenie biurowe dla wygody gości hotelu oraz uczestników konferencji.

Na najwyższym poziomie budynku Andersii zlokalizowana zostanie restauracja z widokiem na panoramę miasta, zaś w hotelu jedno z największych w Poznaniu centrum konferencyjno-bankietowych, które może pomieścić do 800 osób. Według operatora hotelu cztery nowocześnie wyposażone sale konferencyjne i cztery sale bankietowe wraz ze wspomnianym Business Center wniosą nowy standard usług konferencyjnych w Poznaniu. Goście spragnieni aktywnego wypoczynku będą mogli skorzystać z krytego basenu, luksusowego centrum fitness oraz SPA. W podziemiach znajdzie się również parking na 170 miejsc, z których część została zarezerwowana dla gości hotelowych.

ibb Andersia Hotel

Pełna nazwa hotelu: ibb Andersia Hotel Właściciel: Andersia Tower Sp. z o.o. Kategoria: cztery gwiazdki
Liczba pokoi: 171
Liczba miejsc noclegowych: 344
Liczba lokali gastronomicznych: 4 (2 restauracje dla gości hotelowych, Lobby Bar, restauracja na piętrze Executive)
Liczba miejsc w restauracjach: 180
Liczba sal konferencyjnych: 8
Liczba miejsc w salach konferencyjnych: 800
Kompleks SPA: otwarcie wkrótce
Liczba zatrudnionych: 100
Przynależność do sieci hotelowych: ibb
Projekt i adaptacja: pracownia architektoniczna: Ewa i Stanisław Sipińscy

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *