Luty 1972

Kolejny odcinek autobiografii Conrada Hiltona „Be My Quest” publikowanej na łamach „Hotelarza” w 1972 roku. W tej części o tym, jak Hilton radził sobie w czasach Wielkiego Kryzysu. A było ciężko:„Na Boże Narodzenie 1928 r. na moje 44 urodziny wykonałem z nawiązką plan, który sobie zakreśliłem – co roku budować i oddawać do użytku jeden nowy hotel (…) Marzyły mi się coraz większe przedsięwzięcia. Chciałem rozszerzyć zakres działalności poza Teksas. Najbliższym miał być hotel w El Paso. Na jesieni 1929 roku ogłosiłem, że zbudujemy hotel wartości 1 750 tys. dolarów. 19 dni po tym oświadczeniu załamał się rynek i nastąpił Wielki Kryzys.

Kiedy cała Ameryka pogrążała się w Wielkiej Depresji jak w ciemnej dolinie, nadeszły dla mnie takie czasy, że nieraz nie miałem już do kogo zwrócić się o ratunek. Za każdym jednak razem, kiedy wydawało mi się, że grunt usuwa się spod nóg i nie ma już dla mniej ratunku, zdarzało się ‘coś’, co dawało promyk nadziei (…).

W El Paso dosięgnął nas Kryzys. Najpierw spadła liczba gości. Nikt nie podróżował, wzrastała liczba bezrobotnych. Co tydzień wpływy z hotelu były niższe, a koszty utrzymania nie zmniejszały się. Usiłowaliśmy wię [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *