DeSilva: Mikołajki Resort pod Mikołajkami

7 czerwca rusza kolejny obiekt polskiej sieci DeSilva – Mikołajki Resort by DeSilva w Jorze Wielkiej k. Mikołajek. Dysponował będzie 157 pokojami, 10 bungalowami, salami konferencyjnymi na 530 osób oraz centrum SPA. To pierwszy obiekt tej sieci zlokalizowany w regionie turystycznym.

 Kompleks położony na 5-hektarowej działce zaoferuje też korty tenisowe, boisko do siatkówki oraz plac zabaw dla dzieci i miejsce do kąpieli z piaszczystą plażą. Ponieważ jest on nastawiony na goszczenie rodzin z dziećmi, pokoje wyposażono w meble bez ostrych krawędzi. Całoroczne bungalowy mają powierzchnię od 30 do 42 mkw. z aneksem kuchennym. Oferta hotelu poza sezonem letnim i długimi weekendami skierowana jest również do gości biznesowych i konferencyjnych, dla których stworzono osiem sal konferencyjnobankietowych. W porównaniu do hoteli biznesowych, na których dotąd skupiała się sieć DeSilva, obiekt w Mikołajkach wzbogacono o duże zaplecze rekreacyjne i większe pokoje dostosowane do dłuższych pobytów. W Centrum SPA znajdzie się sześć gabinetów zabiegowych, gabinet VIP z osobną wanną, basen i brodzik z małą zjeżdżalnią, sauny: suchą, parową oraz aromatyczną, jaccuzi, salę relaksacyjną i salę ćwiczeń z urządzeniami cardio. Koncepcję strefy SPA przygotowała firma ForSpa. – Wystrój wnętrz i filozofia SPA będzie inspirowana naturą i ma korespondować z wyjątkowym charakterem mazurskiej przyrody – mówi Arkadiusz Dawidowski z ForSpa. Restauracja z kuchnią polską i śródziemnomorską zaoferuje 172 miejsca, a lobby bar 57 miejsc. Mikołajki Resort by DeSilva jest przez sieć dzierżawiony od inwestora.

Spółka Hotele De Silva została założona w 2006 roku. Zarządza własnymi hotelami i hotelami innych właścicieli na podstawie umowy o zarządzanie lub dzierżawy. Pierwszy 3-gwiazdkowy hotel tej sieci otwarty został w 2008 roku w podwarszawskim Piasecznie, w 2009 roku uruchomiono 2-gwiazdkowy obiekt DeSilva Inn przy lotnisku w Pyrzowicach, w 2010 roku DeSilvę w Warszawie (która przeszła właśnie do sieci Accor pod markę Mercure), a w 2011 roku zaczęła zarządzać hotelem Victor w Pruszkowie. W 2012 roku do swojego portfolio dołączyła Apartamenty Zgoda by DeSilva w Warszawie, hotel Wilanów by DeSilva i góralską rezydencję Mocarna Groń by DeSilva w Kościelisku z sześcioma apartamentami. Pod koniec roku planowane jest otwarcie hotelu w centrum Poznania w 60 pokojami i trzema salami konferencyjnymi o powierzchni 200 mkw. oraz częścią fitness, a w 2014 – hotel w Opolu ze 111 pokojami, obydwa

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

2 komentarze do “DeSilva: Mikołajki Resort pod Mikołajkami

  1. Dnia 21 czerwca w resorcie de Silva w Mikołajach pracownicy zniszczyli wszystkie gniazda jaskółek z pisklętami. Gniazda umiejscowione były pod dachem. Jaskółki zadomowiły się tam dość długo, gdyż zbudowały wiele gniazd i doczekały się piskląt. Do dnia dzisiejszego nikomu ich obecność nie przeszkadzała. Zaniepokojone i spanikowane jaskółki latają w poszukiwaniu swoich gniazd. Czy my, jako ludzie powinniśmy zachowywać obojętność wobec takich zachowań i pozwalać na bezkarne niszczenie przyrody?
    Hotel zachęca swą ekologicznością do oszczędzania wody poprzez nie oddawanie codziennie ręczników do prania a sam zabija przyrodę… c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *