Sportowiec, czyli turysta biznesowy

ht_2008_07-75.jpgCzy sportowiec uczestniczący w wydarzeniu sportowym jest turystą biznesowym? Wszak według definicji WTO, każdy uczestnik wyjazdu z najmniej jednym noclegiem, poza obszar swojego zamieszkania, którego jedynym celem (takim, bez którego podróż nie miałaby sensu) wyjazdu jest cel, związany z zawodem, to turysta biznesowy. Jest jeszcze warunek brzegowy - podróż nie może trwać dłużej niż rok.

Zwykle zmagania sportowe nie trwają dłużej niż kilka lub kilkanaście dni. Pytanie myślę, że aktualne nie tylko w świetle odbytych niedawno w Austrii i Szwajcarii Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Kolejne, w 2012 roku, mają się odbyć przecież w naszym kraju. Powodem jednak mojego pochylenia się nad tym tematem nie jest tylko piłka nożna. Od blisko czterech lat mieszkam w Toruniu, w którym króluje żużel i hokej. I właśnie w hokeju, odbędą tu w kwietniu 2009 roku, Mistrzostwa Świata Dywizji B.

W sierpniu zaś, zaplanowano wizytę dwóch tysięcy sportowców uczestniczących w XVI Letnich Światowych Igrzyskach Polonijnych, w których komitecie organizacyjnym zasiadam, odpowiadając za akomodację wszystkich przyjezdnych. Moje rozmyślania są tym bardziej zasadne, iż nie ma se [...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne rabaty na szkolenia organizowane w ramach Akademii Hotelarza
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plAutor: Wojciech Łopaciński

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *