Mniej łóżek w warszawskich hotelach

W ciągu ponad roku po ogłoszeniu decyzji o organizacji EURO 2012, w Warszawie zamiast przybywać, ubywa miejsc noclegowych w hotelach

 

Warszawa dysponuje obecnie niespełna 18,5 tys. miejsc noclegowych w hotelach. Miejsc w hotelach o standardzie pięciu gwiazdek jest  niemal 4,5 tys. W sumie Warszawskie hotele o najwyższym standardzie, czyli 5 i 4 gwiazdek, dysponują 7,1 tys. miejsc noclegowych, co oznacza, że do spełnienia wymogów UEFA brakuje obecnie stolicy niespełna 800 łóżek w tego typu obiektach. Brakowałoby znacznie mniej, gdyby funkcjonujący od roku 2001 hotel Hyatt Regency Warsaw, który ze względu na braki w wyposażeniu niektórych pokoi, takie jak np. jeden zamiast dwóch foteli, został skategoryzowany jako hotel trzygwiazdkowy, zechciał złożyć wniosek o podwyższenie kategorii do pięciu, czy chociaż czterech gwiazdek, informuje miesięcznik „Hotelarz”. 519 miejsc noclegowych, którymi dysponuje Hyatt, to niemało, zważywszy na fakt, że w Warszawie zamiast przybywać łóżek w hotelach, ubywa ich. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy łączna liczba miejsc noclegowych w hotelach zmniejszyła się o ponad 672. Natomiast w hotelach najwyższych kategorii, a dokładniej o standardzie czterech gwiazdek, liczba łóżek spadła o ponad 1,1 tys., co jest spowodowane obniżeniem kategorii lub zamknięciem funkcjonujących wcześniej obiektów, wynika z danych miesięcznika „Hotelarz”.

 

W obliczu sygnalizowanej przez UEFA możliwości wystąpienia braku miejsc dla gości EURO 2012 w warszawskich hotelach o najwyższym standardzie, miesięcznik branżowy „Hotelarz” znalazł sposób, by w ciągu kilkunastu dni, zwiększyć liczbę łóżek w najbardziej luksusowych obiektach stolicy o ponad 11,5 proc. Sposobem tym jest podniesienie kategorii mającego obecnie „jedynie” 3 gwiazdki hotelu. Tylko, że sam hotel nie chce się o to postarać.  

 

Ile hoteli o standardzie pięciu gwiazdek ma Warszawa? Ile miejsc noclegowych znajduje się w tych hotelach? Wielu osobom, nawet specjalistom z „branży” zapytanym przez miesięcznik „Hotelarz” trudno było odpowiedzieć na te pytania. Zapytani przez „Hotelarza” zaczynali wyliczać i „wychodziło” im 10 lub 11 takich hoteli. Najczęściej wspominanym jedenastym  hotelem „pięciogwiazdkowym” stolicy, był wspomniany Hyatt Regency Warsaw. Problem w tym, że hotel został skategoryzowany zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami na trzy gwiazdki. Hotele o standardzie 5 gwiazdek i liczbę oferowanych przez nie miejsc noclegowych zamieszczamy w tabelce.

 

Hotele o standardzie 5 gwiazdek w Warszawie (15.07.2008 r.)

 

Nazwa hotelu

Liczba miejsc noclegowych

Victoria Sofitel

[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *