Nowy hotel Zdrojowej Invest

Zdrojowa Invest przejęła od banku hotel i apartamentowiec w Kołobrzegu. Na ich wykończenie przeznaczy ok. 35 mln zł. 5-gwiazdkowy Diune Hotel & Resort z 200 pokojami i apartamentami zostanie otwarty do lata 2014 roku, a część apartamentowa najpóźniej do połowy 2015 roku. Będą one sprzedawane w systemie condo. To drugi hotel 5-gwiazdkowy, który należał będzie do Zdrojowej Invest i czwarty obiekt tej kategorii w Kołobrzegu.Diune Hotel & Resort położony jest 20 metrów od plaży. W kompleksie znajdzie się restauracja, kawiarnia, lobby bar, rozbudowana strefa SPA & wellness, centrum konferencyjne na 400 osób oraz garaż podziemny. Nazwa obiektu nawiązuje do elewacji z piaskowca i do pobliskich wydm, a architektura do międzywojennego modernizmu. W tym samym stylu utrzymane będą również wnętrza. Część obiektu jest już na etapie projektu wyposażenia wnętrz, a cześć w stanie deweloperskim zamkniętym. Rozpoczęcie sprzedaży pokoi i apartamentów, które mają od 20 do 88 mkw., zaplanowane jest na połowę listopada. Ich ceny ustalono od 8,5 do 15,9 tys. zł za mkw., a w przypadku najbardziej atrakcyjnych 20 tys. zł za metr.

Zdrojowa deklaruje, że stopa zwrotu z inwestycji dla nabywców wynosi 7 proc. rocznie. – Przestaliśmy się ograniczać jedynie do budowy własnych obiektów. Posiadane doświadczenie oraz pozycja lidera condohoteli i dewelopera apartamentów wakacyjnych w Polsce pozwala nam na wyszukiwanie okazji biznesowych, takich jak właśnie zakup Diune Hotel & Resort – mówi Jan Wróblewski, członek zarządu Zdrojowa Invest. Zdrojowa uruchomiła dotychczas w Kołobrzegu 5-gwiazdkowy Marine Hotel wraz z obiektem Ultra Marine (mieszczące się przy tej samej ulicy co Diune) oraz 4-gwiazdkowy Sand Hotel, a także aparthotel Cristal Resort w Szklarskiej Porębie.

W przyszłym roku planuje otwarcie Boulevard Ustronie Morskie – kilku kameralnych budynków nad samym morzem z apartamentami wczasowymi. Realizuje też największą inwestycję hotelowo-apartamentową na Wybrzeżu – Baltic Park Molo w Świnoujściu. W pierwszym etapie powstaną apartamentowce z 61 lokalami oraz pierwszy 5-gwiazdkowy hotel w mieście z 350 pokojami. Do 2015 roku powstanie także rozbudowana część usługowa i sportowa, aquapark, nowa promenada z fontannami oraz centrum konferencyjne na 1,2 tys. osób. Koszt pierwszego etapu wyniesie ponad 200 mln zł. W kolejnym etapie otwarty zostanie drugi hotel 5-gwiazdkowy ze 170 pokojami i molo. Zdrojowa złożyła też ofertę zakupu prywatyzowanej spółki Polskie Tatry, która posiada trzy zespoły hotelarskie z ponad 200 pokojami, obiekty gastronomiczne oraz Aqua Park w Zakopanem. Ministerstwo Skarbu zamknęło jednak ostatnio proces prywatyzacji bez

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *