EFH sprzedał trzy spółki

Zarząd Europejskiego Funduszu Hipotecznego zawarł ze spółką Cefarm Nieruchomości umowę dotyczącą sprzedaży całości udziałów w spółkach Mazury Lakes Resort, Hotel Malbork oraz Andros. Łączna wartość transakcji wynosi 20 mln złotych.

Pieniądze trafią bezpośrednio do wierzycieli posiadających obligacje wypuszczane przez EFH. Zgodnie z umową, własność wszystkich sprzedawanych aktywów przechodzi na Cefarm Nieruchomości z dniem zapłaty. Jak poinformował zarząd EFH, celem umowy jest wywiązanie się ze wszystkich zobowiązań wynikających z zapadłych obligacji serii EF i zaspokojenie roszczeń wierzycieli. „Konstrukcja umowy gwarantuje, że środki nie trafią na konto EFH, lecz zostaną skierowane bezpośrednio do obligatariuszy”, informuje zarząd.

Fundusz pozbywa się posiadanych działek, aby skupić się na działalności związanej z zarządzaniem obiektami hotelowymi i nieruchomościami komercyjnymi. Spółka Mazury Lakes Resort była powołana do budowy w Mikołajkach hotelu Sheraton, spółka Hotel Malbork miała uruchomić 4-gwiazdkowy obiekt, a do Androsa należały udziały spółki Tałty, która miała postawić kompleks apartamentów wakacyjnych. • SPROSTOWANIE W ubiegłym numerze „Hotelarza” w informacji „EFH porozumiał się z wierzycielami” błędnie pojawiła się nazwa Europejskiego Funduszu Leasingowego, którego ona nie dotyczyła. Serdecznie przepraszamy za to

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *