Wrocław: hotel w piekarni

W budynku po działającej jeszcze trzy lata temu we Wrocławiu dużej piekarni opolska firma K&K zamierza stworzyć ekskluzywny hotel, w którym znajdzie się 110 pokoi. Rozpoczęcie remontu generalnego zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.


Budynek znajduje się obok Ostrowa Tumskiego, najstarszej części miasta, naprzeciw Ogrodu Botanicznego. Wcześniej firma planowała stworzenie tam loftów, jednak ostatecznie uznała, że bardziej opłacalne będzie wybudowanie eleganckiego hotelu i dobudowanie dwóch skrzydeł, w których znajdą się apartamenty. Budynek zostanie całkowicie odnowiony wewnątrz i zewnątrz, planowane są też arkady, w których znajdą się lokale usługowe. Koszt całej inwestycji szacowany jest na ok. 100 mln zł. Istniejąca od 1989 roku firma K&K zajmuje się produkcją i sprzedażą tekstylii domowych oraz pozyskiwaniem środków z UE na finansowanie działalności inwestycyjnej przedsiębiorstw, a poprzez swoją spółkę K&K Development działalnością deweloperską na rynku opolskim i wrocławskim.W odnowionym budynku po piekarni znajdzie się ekskluzywny hotel, a w dobudowanych skrzydłach apartamenty.
Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *