Wielka Sól w Wieliczce

Butikowy hotel Grand Sal o standardzie 4-gwiazdkowym ruszył 18 maja w Wieliczce. Należący do Kopalni Soli "Wieliczka" hotel położony jest na terenie parkowym, tuż obok Szybu Daniłowicza, którym turyści schodzą do solnych podziemi. 18-pokojowy obiekt jest odtworzeniem dawnych Łazienek Salinarnych pochodzących z przełomu XIX i XX w.


Hotelowe wnętrza stylizowane włoskimi meblami i eleganckimi dodatkami ma ją podkreślać związek obiektu z kopalnią, która znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. W hotelu znajduje się centrum rekreacyjne, Business Center oraz sala konferencyjna dla 50 osób. Restauracja hotelowa serwuje autorskie dania szefa kuchni Dariusza Wójcickiego, który przez ostatnie 12 lat był szefem Restauracji Tetmajerowskiej w Krakowie, a także tradycyjne potrawy małopolskie. Przygotowano też ofertę rekreacyjną od wyznaczania tras do porannego joggingu, zapewnienie przestrzennej i dobrze wyposażonej sali do ćwiczeń, po wieczorny relaks w jacuzzi, saunie czy gabinecie do masażu. Chcąc wpisać się w trend turystyki wyjazdowej nastawionej na Medical Health połączony z zabiegami SPA, hotel wraz z Podziemnym Ośrodkiem Rehabilitacyjno-Leczniczym stworzył specjalne pakiety SPA. Właściciele hotelu liczą, że bezpośredni dostęp do atrakcji, jakie oferuje wielicka kopalnia, bliskość Krakowa oraz innych zabytków regionu, sprawią, iż Grand Sal odniesie frekwencyjny sukces zarówno jako miejsce na weekendowy rodzinny relaks, wypoczynek we dwoje jak i spotkanie biznesowe.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *