Barbarka za 100 mln

Firma CP Construction wygrała przetarg na projekt budowlany i wykonawczy nowoczesnego kompleksu hotelowego Barbarka w Świnoujściu dla spółki INTERFERIE. Realizacja inwestycji rozpocznie się w roku 2010. Dla INTERFERII to najważniejszy prowadzony obecnie projekt. Koszt całości ma wynieść ok. 100 mln zł. CP Construction zarobi 2,5 mln zł.
Na miejscu dotychczasowego przestarzałego obiektu powstać ma nowoczesne centrum hotelowe Barbarka II, połączone z centrum rehabilitacyjnym i konferencyjnym. Centrum zlokalizowane jest na rozległym, zielonym terenie, w bliskim sąsiedztwie plaży oraz nadmorskiej promenady. Kompleks wypoczynkowo-konferencyjny będzie miał około 300 pokoi. CP Construction będzie odpowiedzialna m.in. za opracowanie projektu budowlanego w zakresie rozbiórki istniejącego obiektu i budowy nowego kompleksu, przygotowanie koncepcji wyposażenia wnętrz oraz pełnienie nadzoru autorskiego w czasie trwania procesu inwestycyjnego. Spółka CP Construction wchodzi w skład biura projektowego Coplan Polska należącego do międzynarodowego konsorcjum Groupe Coplan Ingenierie. Ich dotychczasowe realizacje to m.in. kompleksowe projekty budowlane zespołu hotelowo-apartamentowego w Mikołajkach czy inwestycji Hotel Baltic SPA w Kołobrzegu. - Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru było dla nas bogate doświadczenie firmy w podobnych inwestycjach, a także duży zasób kadry, co ma niebagatelne znaczenie przy tak istotnej i sporej inwestycji, jaką jest budowa Barbarki II w Świnoujściu - podkreśla Adam Milanowski, prezes zarządu INTERFERIE S.A. - Oczywiście bardzo ważne były dla nas również kwestie finansowe, a wybrana oferta również pod tym kątem spełnia nasze oczekiwania. CP Construction ma czas do listopada na przedstawienie ostatecznego projektu. INTERFERIE szykują się obecnie do zorganizowania następnych przetargów: na inwestora zastępczego oraz na generalnego wykonawcę. Zarząd spółki szacuje, że koszt całej inwestycji wyniesie około 100 mln zł, jednak liczy na to, że wydatki te szybko się zwrócą, dzięki rosnącemu ruchowi turystycznemu w nadbałtyckim kurorcie po wejściu Polski do strefy Schengen. INTERFERIE dysponują obecnie pięcioma ośrodkami nadmorskimi w Świnoujściu, Kołobrzegu, Ustroniu Morskim i Dąbkach oraz kilkunastu innymi obiektami powstałymi z ośrodków wypoczynkowych KGHM.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *