Katowice: ponad tysiąc nowych miejsc w Best Western…

W Katowicach powstaje kolejny czterogwiazdkowy hotel - Best Western Premiere. Inwestor postanowił przerobić na luksusowy obiekt dawny hotel uniwersytecki. Hotel trafi na rynek w I kwartale przyszłego roku.


Docelowo ma to być duży kompleks, składający się z 4-gwiazdkowego hotelu oraz przylegającego do niego budynku z apartamentami pod wynajem. Inwestorem jest firma le Havre Hotels. Best Western Premier pomieści 168 pokoi, sale konferencyjne o łącznej powierzchni 500 mkw., dużą restaurację, bar i salon fitness z sauną. Za projekt całości odpowiedzialne są: warszawskie biuro PRC Architekci i krakowskie In-Do.


Pierwszym etapem inwestycji jest modernizacja istniejącego akademika Hotel Uniwersytecki znajdującego się przy granicy z Chorzowem i jego przebudowa na hotel. Przewidziano 13 kondygnacji, wraz z zapleczem restauracyjnym (ogólnodostępna restauracja, bar), rekreacyjnym (centrum fitness, małe Spa) i centrum konferencyjnym. Budynek Hotelu Uniwersyteckiego powstał w latach 70.

Dwa lata temu hotelowi odebrano dwie gwiazdki, bo nie spełniał współczesnych standardów. Rok temu Uniwersytet Śląski budynek sprzedał, ponieważ z roku na rok było coraz mniej, Nowym właścicielem obiektu został Fundusz Inwestycyjny Forum 3. - Hotel przez jakiś czas działał w niezmienionej postaci. Okazało się jednak, że wymaga poważnego remontu, że lepiej go zamknąć i otworzyć odnowiony, już pod nowym szyldem - powiedział Jacek Stasikowski z krakowskiej firmy HS Consulting, odpowiedzialnej za doprowadzenie do otwarcia i zarządzanie hotelem "Gazecie Wyborczej KatowiceŇ. Prace nad hotelem potrwać mają do końca tego roku. Ostatnim etapem inwestycji będzie budowa 15-kondygnacyjnego apart-hotelu, składającego się z 79 apartamentów, w tym luksusowego penthouseŐu na ostatniej kondygnacji....Angelo...

W marcu przyszłego roku oddany ma też być do użytku 3-gwiazdkowy design hotel angelo zarządzany przez Vienna International. Hotel będzie liczył 197 pokoi i apartamentów, znajdzie się w nim też pięć sal konferencyjnych o pow. 950 mkw., ośrodek fitness, restauracja i parking na 98 samochodów. Całość inwestycji szacowana jest na 30 mln euro. Angelo to nowa marka hotelowa stworzona przez Warimpex i Vienna International, która aspiruje do miana niedrogiego hotelu design. Obiekty tej sieci działają już w Pradze, Pilźnie, Monachium i Bukareszcie, a wkrótce kolejny ma być otwarty w Jekaterinburgu.


...Hotel System...

Niedawno w Katowicach ruszył kolejny obiekt sieci Hotel System, o czym informowaliśmy w ubiegłym wydaniu HOTELARZA. Hotel oferuje 204 pokoje w standardzie 2- i 3-gwiazdkowym, osiem apartamentów, centrum konferencyjne z siedmioma salami, Wellness Center i restaurację serwującą dania kuchni włoskiej i polskiej. ...


...i 3-gwiazdkowcu w kamienicy

Kolejny inwestor przymierza się do uruchomienia hotelu w zaadaptowanej na ten cel kamienicy. Nowy obiekt zajmie kamienicę na rogu ulic Sokolskiej i Opolskiej nieopodal otwieranego hotelu Angelo, naprzeciwko Filharmonii Śląskiej. Hotel ma oferować standard turystyczny (trzy gwiazdki) w 49 pokojach. Do tego dojdą trzy sale konferencyjne, restauracja, bar i przestrzeń wypoczynkowa.Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *