Starwood przejmuje Golden Tulip i łączy go z Louvre Hotels

Golden Tulip Hospitality Group, jedna z największych europejskich sieci franczyzowych, została przejęta przez Starwood Capital Group, grupę kapitałową, do której należy m.in. sieć Louvre Hotels (Kyriad, Campanile, Premiere). Kwota transakcji nie została ujawniona.

 

Do holenderskiej sieci franczyzowej Golden Tulip należy ok. 260 hoteli pod markami Golden Tulip i Tulip Inn w Europie, Afryce, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Ameryce Północnej. Firma już na początku tego roku znalazła się w stanie upadłości. Starwood deklaruje, że zachowa i będzie rozwijał te marki w ramach strategicznego aliansu z francuską grupą Louvre Hotels. - Te dwie grupy doskonale się uzupełniają tak pod względem geograficznym, jak i segmentów rynkowych.

Dzięki temu będziemy mogli zaoferować gościom kompleksowy zakres usług hotelarskich w 40 krajach, gdzie posiadać będziemy 1000 hoteli z 82 tys. pokoi, co umożliwi nam bardziej efektywne konkurowanie o klientów korporacyjnych. Już niedługo nasi franczyzobiorcy odczują korzyści, jakie płyną ze stworzenia tak szerokiego portfolia - zadeklarował Rich Gomel, dyrektor zarządzający Starwood Capital, a Hans Kennedie, prezes Golden Tulip, stwierdził: - Związek tych dwóch marek stworzy nową globalną siłę na rynku hotelarskim opartą na europejskich fundamentach.
Starwood Capital Group jest powstałą w 1991 roku firmą inwestycyjną działającą na rynku nieruchomości. Do Louvre Hotels należy 800 hoteli z 53 tys. pokoi w dziewięciu krajach Europy, w tym w Polsce. Jest drugim co do wielkości graczem na rynku hoteli ekonomicznych po Accorze. Golden Tulip posiada 260 hoteli z 26 tys. pokoi w 45 krajach.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *