Gdańsk w spichlerzu

Stylowe wnętrza w zróżnicowanej kolorystyce, położenie bezpośrednio przy gdańskiej marinie jachtowej i znajdujący się w obiekcie jedyny gdański browar – to wszystko sprawiło, że ulokowany w zabytkowym XVIII-wiecznym spichlerzu butikowy hotel Gdańsk w ciągu półtora roku po otwarciu zyskał opinię jednego z najlepszych w Polsce Północnej.


Hotel GDAŃSK

Miasto: Gdańsk, Adres: ul. Szafarnia 9
Kategoria przyznana: 4*
Liczba pokoi: 48 (od czerwca 2010 - 84)
Liczba miejsc: 87 (od czerwca 2010 - ok. 150)
Liczba lokali gastronomicznych: 1/miejsc 200,
Liczba sal konferencyjnych: 1 (od czerwca 2010 - 4)
Liczba miejsc w salach: 30 (od czerwca 2010 - 150)
SPA: od czerwca 2010 - 2 salony kosmetyczne, 4 gabinety
masażu, gabinet medycyny estetycznej, grota solno-lodowa,
sauna fińska, sauna parowaDzięki prywatnym inwestorom i czterem latom intensywnych prac zabytkowy budynek przekształcono w luksusowy hotel o wyjątkowej atmosferze. Nikt nie miał wątpliwości co do sukcesu hotelu usytuowanego w spichlerzu, o którym zawsze mówiono, że stał pod szczęśliwą gwiazdą – w ciągu ostatniej burzliwej historii Gdańska nigdy nie został zniszczony, w przeciwieństwie do pozostałych okolicznych budynków. Hotel oferuje 48 przytulnych pokoi, urządzonych w trzech wersjach kolorystycznych, ciepłych odcieniach złota, bordo i pomarańczy.


Rewitalizacji spichlerza towarzyszyła jeszcze jedna ważna inicjatywa – wznowienie tradycji gdańskiego browarnictwa, poprzez zainstalowanie w obiekcie własnego mikrobrowaru. Browar Restauracyjny „Brovarnia Gdańsk” warzy trzy gatunki piwa, według starych tradycyjnych receptur i zgodnie z bawarskim prawem czystości z 1516 roku – Brovarnia Jasne, Brovarnia Ciemne i Brovarnia Pszeniczne. Piwa są niepasteryzowane i naturalnie mętne, przez co wyróżniają się smakiem i szybko zyskały rzeszę wielbicieli wśród polskich i zagranicznych gości. Ten, obecnie jedyny, gdański browar został wyróżniony przez Kapitułę Bractwa Piwnego z Towarzystwa Promocji Kultury Piwa, która przyznała mu tytuł Mikrobrowaru Roku 2008 w Polsce.


W swojej niedługiej historii hotel Gdańsk miał już okazję być gospodarzem wielu prestiżowych imprez. Był współorganizatorem uroczystości związanych z 25-leciem przyznania Pokojowej Nagrody Nobla prezydentowi Lechowi Wałęsie, podczas których rezydentami hotelu byli sam prezydent oraz książę Arabii Saudyjskiej Abdulazziz bin Abdullah al Saud. Wśród gości hotelu nieznacznie przeważają klienci biznesowi, nie tylko ze względu na jego unikatowe atuty, ale także wygodny dojazd od strony Warszawy. Liczna grupa osób odwiedzających Gdańsk w celach turystycznych, docenia bliskość wszystkich ważnych zabytków i malownicze otoczenie mariny. Niektórzy przyjeżdżają zaintrygowani legendą, którą owiany jest spichlerz… Ale o niej pracownicy hotelu opowiadają odwiedzającym osobiście.


W czerwcu tego roku planowane jest otwarcie drugiej części hotelu – Hotel Gdańsk Yachting. Udostępnionych zostanie 36 pokoi w stylu Yachting, wyposażonych kontrastowo do stylowego Spichlerza. Będą to pokoje o nowoczesnym charakterze, w stylu nawiązującym do gdańskiej mariny, stworzone specjalnie dla osób lubujących się w prostocie, przejrzystości formy i tematyce morskiej. Ta część hotelu wyposażona będzie w lobby bar, wielofunkcyjne sale konferencyjne oraz nowoczesny kompleks SPA, w którym bogata oferta będzie obejmowała m.in. unikalne zabiegi piwne. Obie części połączy łącznik, wokół którego latem rozpościerać się będzie malowniczy ogródek restauracyjny.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *